نیروهای پیشمرگه « داعش» را در شهرک جلولاء محاصره کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی در کردستان عراق روز دوشنبه ۲۵ اگوست اعلام کردند که نیروهای پیشمرگه ، گروه داعش را در شهرک جلولاء در استان دیالی به محاصره خود درآوردند.

به گزارش العربیه نیروهای پیشمرگه کردستان همچنین صبح امروز حمله عناصر گروه تروریستی داعش به شهر «طوز خورماتو» در ۲۰۰ کیلومتری شمال بغداد را ناکام گذاشتند.

یک سرهنگ از نیروهای پیشمرگه در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه اظهار داشت که نیروهای اقلیم کردستان از چهار جهت به سمت جلولاء پیشروی کرده اند و هم اکنون با نیروهای داعش در این مناطق درگیر هستند.

وی در این زمینه افزود که نیروهای پیشمرگه با کمک نیروی هوایی ارتش عراق ، سه روستا را به کنترل خود درآوردند . همچنین یکی از جاده های اصلی که از طریق آن عملیات امداد رسانی به داعش انجام می شد ، به دست نیروهای پیشمرگه افتاد است.

این مقام نظامی در ادامه گفت :« پیشروی به سمت جلولاء به دلیل کاشتن مین در اطراف این شهرک به آرامی صورت می گیرد اما محاصره کامل جولاء نزیک است.»

ارتش عراق و نیروهای پیشمرگه کردستان از روز جمعه عملیات مشترک خود را علیه گروه تروریستی داعش در استان دیالی ، آغاز کرده اند.

در همین حال ملا کریم شکور ، مسئول تشکیلات نظامی منطقه حمرین وابسته به اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرد که گروه داعش ، بامداد امروز دوشنبه از دو ناحیه «ینکیجه» و «بسطاملی» علیه شهر طوز خورماتو حمله کردند.

به گفته وی نیروهای پیشمرگه پس از دو ساعت درگیری شدید با داعش ، حمله این گروه به طوز خورماتو را دفع کردند. شکور همچنین از کشته شدن ۱۷ عضو داعش در این حمله خبر داد.

او افزود که جنگنده های ارتش عراق صبح امروز ، مناطقی در اطراف روستاهای منطقه سلیمان بیک را بمباران کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید