اعلام آمادگی دولت سوریه برای همکاری با آمریکا و بریتانیا علیه داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه می گوید که هرگونه حمله هوایی به مواضع داعش در سوریه، باید با هماهنگی دولت این کشور صورت گیرد. او همچنین از آمادگی کشورش برای همکاری با غرب برای مقابله با داعش سخن گفت.

این سخنان پس از آن مطرح می شود که ایالات متحده آمریکا اعلام کرد در حال بررسی توسعه عملیات نظامی خود علیه گروه داعش به داخل خاک سوریه است. البته کاخ سفید اعلام کرد که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا هنوز تصمیمی برای حمله هوایی به مواضع داعش در سوریه نگرفته است.

ولید المعلم دوشنبه 25 آگوست در کنفرانسی خبری که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد گفت که حملات هوایی به تنهایی برای تعامل با داعش مناسب نیست.

او تاکید کرد که سوریه آمادگی همکاری با طرف های منطقه ای و بین المللی از جمله واشنگتن و لندن برای مقابله با تروریسم است.

المعلم ادامه داد: «ما آماده همکاری با قدرت های منطقه و بین المللی برای مبارزه با تروریسم هستیم.»

سخنان ولید المعلم در حالی مطرح می شود که مخالفان مسلح بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، این دولت را به همکاری با داعش به منظور تضعیف مخالفان متهم می کنند. جنگ میان مخالفان مسلح اسد و داعش تا کنون به کشته شدن هزاران تن از مخالفان انجامیده است. اکثر سرزمین های به تصرف در آمده توسط داعش در سوریه نیز پیشتر به کنترل مخالفان اسد در آمده بود.

تنها در یک هفته اخیر درگیری جدی میان شبه نظامیان داعش و نیروهای دولتی سوریه در شهر الرقه روی داد.

گروه داعش مناطق وسیعی از عراق و سوریه را تصرف کرده است. این گروه در مناطق تحت تصرف خود برپایی خلافت اسلامی اعلام کرده است. آمریکا برای جلوگیری از پیشروی های شبه نظامیان داعش، اقدام به حملات هوایی محدود به برخی مواضع این گروه می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید