آزادی یک خبرنگار آمریکایی ربوده شده در سوریه پس از دو سال

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا یکشنبه 24 اوت با صدور بیانیه ای اعلام کرد که آدم ربایان، پیتر تئو کورتیس خبرنگار آمریکایی را که از سال 2012 به گروگان گرفته بودند، آزاد کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جان کری در بیانیه خود تاکید کرد که ایالات متحده، از تمام «ابزارهای دیپلماتیک، اطلاعاتی و جنگی» که در اختیار دارد، برای آزاد سازی دیگر گروگان های آمریکایی در سوریه، استفاده خواهد کرد.

خبر آزاد سازی کورتیس چند روز پس از آن منتشر می شود که گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، سر جیمز فولی خبرنگار آمریکایی را که در سال 2012 در سوریه ربوده شده بود، از تن جدا کرد.

آقای کری در بیانیه خود خاطرنشان کرد که کورتیس توسط گروه «جبهه النصره» شاخه القاعده در سوریه، به گروگان گرفته شده بود.
سازمان ملل متحد هم در بیانیه ای، آزادی کورتیس را تایید کرد.

در این بیانیه آمده است: «سازمان ملل متحد می تواند تاکید کند که آزاد سازی پتیر تئو کورتیس را تسهیل کرده است. او ساعت شامگاه 24 اوت 2014 ساعت 6.40 شب به سربازان حافظ صلح سازمان ملل متحد در روستای الرافد در منطقه قنیطره در بلندهای جولان تحویل داده شد. پس از انجام معاینات پزشکی آقای کورتیس به دولتش تحویل داده شد.»

سوزان رایس مشاور امنیت ملی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا هم گفت که «حال کورتیس خوب است. او اکنون خارج از سوریه است و به زودی به خانواده خود خواهد پیوست.»

کمیته حمایات از خبرنگاران که مقرش در ایالات متحده آمریکا است، شمار خبرنگاران ناپدید شده در سوریه را حدود 20 تن ارزیابی می کند. باورها بر این است که بسیاری از آن ها در دست داعش هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید