پارلمان لیبی فرمانده جدیدی برای ارتش انتخاب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پارلمان لیبی شامگاه روز شنبه ۲۳ اگوست ۲۰۱۴ عبدالرزاق الناظوری را به عنوان رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور انتخاب کرد.

بدین ترتیب الناظوری جانشین عبدالسلام جاد الله می شود.

به گزارش العربیه ، عبدالسلام جاد الله فرمانده برکنار شده ارتش لیبی، علاوه بر ناکامی در شکست دادن شبه نظامیان، متهم است که به گروه های اسلامگرای وابسته به اخوان المسلمین در لیبی سلاح و مهمات رسانده است.

عبدالله الثنی نخست وزیر لیبی ساعاتی پیش از برکناری جاد الله از سوی پارلمان، دستور عزل خالد الشریف معاون وزیر دفاع این کشور را صادر کرده بود. دستور عزل الشریف نیز به دلیل همکاری او در عملیات ائتلاف گروه های اسلامگرای «فجر لیبی» بوده است.

طی 45 روز گذشته از جنگ میان شبه نظامیان وابسته به گروه اخوان المسلمین لیبی و ارتش این کشور که توسط اسلامگرایان با شعار عملیات «فجر لیبی» آغاز شد، صدها تن کشته و زخمی شدند. همچنین این عملیات منجر به مهاجرت هزاران نفر از طرابلس به مناطق دیگر شد.

بر اساس این گزارش ، سرهنگ عبدالرزاق الناظوری با یک رای گیری آزاد در پارلمان لیبی که تا ساعاتی از شب ادامه یافت، به عنوان رئیس جدید ستاد مشترک ارتش انتخاب و منصوب شد.

از سوی دیگر ائتلاف موسوم به «فجر لیبی» که از چند گروه اسلامگرا تشکیل شده است دو کشور امارات و مصر را به حمایت از بمباران نیروی هوایی لیبی علیه مواضع اسلامگرایان در طرابلس را متهم کرد.

تلاش برای کنترل طرابلس از سوی نیروهای وابسته به اسلامگرایان در لیبی زمانی اتفاق افتاد که این نیروها در انتخابات پارلمانی اخیر شکست خوردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید