وزیر دفاع آمریکا: خطر داعش از خطر القاعده بیشتر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چاک هیگل، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا، شامگاه پنجشنبه 21-8-2014 در یک کنفرانس خبری در پنتاگون، گفت خطری که داعش برای جهان ایجاد کرده از خطر القاعده به مراتب بیشتر است.

به گزارش تلویزیون العربیه، وزیر دفاع آمریکا در این کنفرانس خبری که مارتین دمپسی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز در آن شرکت کرده بود، گفت:"شکست دادن داعش تنها از طریق حملات هوایی امکان پذیر نیست".

وی با تاکید بر ادامه دخالت محدود نظامی آمریکا در عراق اظهار داشت که :" احتمالا داعش برای یک حمله جدیدی نیروهای خود را آماده می کند".

هیگل با بیان اینکه تشکیلات داعش بسیار سازمان یافته و پیچده عمل می کند، گفت: "برای مقابله با داعش به دنبال متحدانی در خاورمیانه هستیم".

وی تاکید کرد، ایالات متحده به یک برنامه طولانی‌ مدت برای مقابله با گروه تروریستی داعش می اندیشد".

وزیر دفاع آمریکا افزود: " در حال حاضر نیروهای عراقی و پیشمرگه های کرد ابتکار عمل را از داعش گرفته اند و ایالات متحده آمریکا با حملات هوایی مکرر از آنها حمایت می کند ".

هیگل به شکست عملیات نیروهای ارتش آمریکا برای آزادی چند گروگان آمریکایی در سوریه از جمله جیمز فولی روزنامه نگار کشته شده به دست داعش نیز اشاره کرد.

وزیر دفاع آمریکا گفت: "بعید نمی دانم که داعش به یک عملیات "تروریستی" مانند آنچه القاعده در 11 سبتامبر در امریکا انجام داد، دست بزند، زیرا این تشکیلات از نظر آموزش های نظامی و همچنین امکانات مالی از همه سازمان های دیگر قوی تر است".

اوبا اشاره به اوضاع سوریه، گفت :"اسد حاکم دیکتاتوری است که در قتل عام سوری ها بسیار وحشیانه عمل کرده است. او خود بخش اساسی بحران سوریه است".

در همین حال مارتین دمبسی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا که در این کنفراس هیگل را همراهی می کرد، گفت: "با یافتن راه حل برای بحران سوریه شکست داعش امکان پذیر خواهد شد".

دمبسی افزود: "ما برای حمایت از مردم عراق در برابر داعش سلاح های سنگین به نیروهای پیشمرگه داده ایم".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید