داعش یک مرد را در موصل به اتهام زنا سنگسار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، یک مرد را در شهر عراقی موصل، به اتهام زنا تا مرگ سنگسار کردند.

این سنگسار که روز پنجشنبه 21 اوت روی داد، نخستین بار است که در عراق صورت می گیرد. داعش پیش از این دو زن و یک مرد را در سوریه سنگسار کرده بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک شاهد از موصل گفته است که 20 خودروی وابسته به گروه داعش، روز پنجشنبه در یکی از میدان های موصل توقف کردند و مردم نیز برای مشاهده آن چه روی می دهد، تجمع کردند.

به گفته این شاهد، شماری از شبه نظامیان داعش اقدام به جمع آوری سنگ هایی با لبه های تیز کردند و یکی از آن ها از میدان، تجمع مردم و فعالیت های هم گروهی هایش، فیلمبرداری می کرد.

این گزارش افزود سرانجام شبه نظامیان، از یکی از خودروها، مردی دست و پا بسته بیرون آوردند، او را بر روی زمین نشادند و سنگسارش کردند.

این شاهد ادامه داد: «برخی از مردم برای این که مرد را که در حال فریاد زدن بود نبینند، چشم های خود را پوشاندند.»

بنا بر این گزارش، پس از 15 دقیقه شبه نظامیان به مردم گفتند که سنگسار به پایان رسیده و یک آمبولانس، پیکر مرد را از منطقه، دور کرد.

یک منبع در سردخانه موصل مرگ مرد سنگسار شده را تایید کرد و گفت که کارت شناسایی اش نشان می دهد او 30 سال داشت.

شبه نظامیان داعش حدود دو ماه پیش مناطق وسیعی از شمال عراق از جمله شهر موصل دومین شهر بزرگ این کشور را تصرف کردند. آن ها در مناطق تحت تصرف خود، برپایی خلافت اسلامی اعلام کردند.

کشتار ده ها تن با شلیک گلوله، بریدن سرها و منهدم کردن مساجد و زیارتگاه ها، از جمله سیاست های داعش در مناطق تحت تصرف خود بود.

رسانه ها و فعالان می گویند که گروه داعش ماه گذشته دو زن را در منطقه رقه سوریه سنگسار کرد. همچنین هفته گذشته یک مرد در سوریه به اتهام تجاوز سنگسار شد.

سنگسار اخیر در شهر موصل در حالی صورت می گیرد که این شهر پیش از تصرفش توسط داعش، یکی از آزادترین شهرهای عراق به شمار می آمد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید