نتانیاهو: احتمال دارد جنگ علیه غزه طولانی مدت باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، شامگاه چهارشنبه 20 اوت گفت که عملیات نظامی اسرائیل در نوار غزه ممکن است طولانی مدت باشد.
او همچنینن گروه فلسطینی حماس را به «وحشیگری» عیله غیر نظامیان و به کارگیری اقدام هایی همچون گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در عراق متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نتانیاهو که در کنفرانسی خبری در تل آویو سخن می گفت، اظهار داشت عملیات نظامی اسرائیل در نوار غزه که با هدف «بازگشت آرامش» برای شهروندان اسرائیلی صورت می گیرد، ممکن است طولانی مدت شود.

او در عین حال افزود که «افق دیپلماتیک جدیدی» برای اسرائیل در منطقه می بیند.

این سخنان نتانیاهو در حالی ایراد می شود که جنگ میان اسرائیل و گروه های فلسطینی در نوار غزه پس از آتش بسی که طی آن گفت و گوهای بی نتیجه ای میان دو طرف صورت گرفت، از سر گرفته شد.

گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی گروه فلسطینی حماس که کنترل نوار غزه را در دست دارد، اعلام کرد که عملیات اسرائیل برای ترور محمد الظیف فرمانده این گردان ها بی نتیجه بود اما همسر و فرزند شیرخوارش در بمباران جنگنده های اسرائیل کشته شدند.

ارتش اسرائیل هم اعلام کرد که گروه های فلسطینی، از روز بعد از ظهر سه شنبه 19 اوت همزمان با شکسته شدن آتش بس، بیش از 180 موشک از نوار غزه به سمت اسرائیل پرتاب کردند. گزارشی از تلفات جانی این موشک ها منتشر نشده اما اسرائیل می گوید شماری از این موشک ها توسط سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین، منهدم شدند.

موشه یعلون وزیر دفاع اسرائیل نیز اعلام کرد که نیروی هوایی ارتش این کشور از روز سه شنبه، دستکم 100 حمله هوایی علیه غزه انجام داد.

گروه فلسطینی حماس اعلام کرد که در دور تازه حملات، دستکم 25 فلسطینی در نوار غزه کشته شدند.

پیش از شکست آتش بس در حدود چهار هفته جنگ میان اسرائیل و فلسطینی ها، بیش از 2هزار نفر در نوار غزه کشته شدند که اکثر آن ها غیر نظامی هستند. در مقابل 64 نظامی اسرائیلی توسط فعالان فلسطینی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید