عملیات ارتش آمریکا برای نجات جیمز فولی شکست خورده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک مسئول آمریکایی اعلام کرد که پیش از این نیروهایی نظامی این کشور در تلاش برای نجات جان جیمز رابرت فولی خبرنگار آمریکایی به قتل رسیده توسط داعش و دیگر گروگان های در دست این گروه، عملیاتی در سوریه انجام داده بودند اما در دستیابی به هدف خود شکست خوردند.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز اعلام کرد که نیروهای آمریکایی، نتوانستند محل نگهداری گروگان ها را پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پنتاگون در بیانه ای اعلام کرد: «در این عملیات نظامیانی از نیروهای هوایی و زمینی ارتش آمریکا شرکت کردند که به شکل خاص بر شبکه گروگان گیران در گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) متمرکز شد... با کمال تاسف این عملیات موفق نبود زیرا گروگان ها در منطقه مورد هدف نبودند.»

لیزا موناکو معاون ارشد باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در امور مبارزه با تروریسم نیز گفت که آقای اوباما «در تابستان جاری مجوز این عملیات را صادر کرد.»

او افزود: «رئیس جمهوری مجوز این عملیات را صادر کرد زیرا ارزیابی تیم امنیت ملی حاکی از این بود که با مرور هر روز، جان گروگان های ربوده شده توسط گروه دولت اسلامی عراق و شام، بیشتر در معرض خطر قرار می گرد.»

شامگاه سه شنبه 20 اوت، گروه داعش فیلمی منتشر کرد که در آن یکی از اعضای این گروه، سر جیمز فولی خبرنگار آمریکایی را که دو سال پیش در سوریه ربوده شده بود، از تن جدا می کند.

پلیس فدرال آمریکا صحت این فیلم ویدیویی را تایید کرده است. این فیلم به عنوان هشداری به آمریکا که اقدام به بمباران مواضع داعش در شمال عراق می کند، منتشر شده است.

استیون سوتلوف دیگر خبرنگار آمریکایی که در فیلم ویدویی منتشر شده، داعش تهدید به جدا کردن سر از تنش کرده، از میان گروگان هایی است که آمریکا می خواست در عملیات یاد شده او را آزاد کند.

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا با بیان این مساله گفت شمار دیگری از گروگان ها را نیز نیروهای آمریکایی می خواست آزاد کند.

او افزود: «بارها گفته ایم که ایالات متحده به سلامت شهروندان خود پایبند است به ویژه آن ها که از اسارت رنج می برند. به همین دلیل بهترین چیزی که ارتش آمریکا دارد را در تلاش برای بازگرداندن شهروندانمان به وطن، به خطر انداختیم.»

جان کربی ادامه داد: «ایالات متحده با ربودن مردمش مسامحه نمی کند و برای تامین سلامت شهرودانش بی وقفه تلاش خواهد کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید