اوباما: داعش دین ندارد.. یک سرطان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه 20 اوت گفت گروه دولت اسلامی موسوم به داعش که اقدام به جدا کردن سر جورج فولی خبرنگار آمریکایی از تنش کرده، «سرطانی است که در قرن بیست و یکم جایی ندارد.»

اوباما که در کنفرانسی خبری در ادگارتاون در ایالت ماساچوست سخن می گفت، اظهار داشت: «گروه دولت اسلامی نماینده هیچ دینی نیست. هیچ دینی نیست که بگوید سر بی گناهان را از تن جدا کنید. عقیده اینها پوچ است.»

او همچنین خواستار بسیج جهان برای جلوگیری از انتشار این «سرطان» شد.

رئیس جمهوری آمریکا از «دولت ها و ملت های خاورمیانه» خواست تا «برای ریشه کن کردن این سرطان پیش از انتشار آن» همکاری کنند.

اوباما همچنین به ادامه جنگ آمریکا با این گروه اسلامگرای تندرو متعهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «شهرها و روستاها را ویران کردند و در خشونت های بزدلانه، بی گناهان بی سلاح را کشتند.»

او افزود: «زنان را ربودند، آن ها را شکنجه کردند، به آن ها تجاوز کردند و به عنوان کنیز بردند، هزاران تن از مسلمانان شیعه و سنی را قتل عام کردند، مسیحی ها و دیگر اقلیت های دینی را آماج حملات خود قرار دادند.»

اوباما ادامه داد: «هوشیار و آماده خواهیم ماند. هنگامی آمریکا را هرجا باشند هدف قرار دهند، هرآنچه را بتوانیم برای احقاق عدالت انجام خواهیم داد.»

او خواستار مخالفت آشکار با «این ایده ئولوژی های ویرانگر» شد.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه با خانواده فولی صحبت کرده است، تاکید کرد: «کشتن او وجدان جهانی را شوکه کرد.»

کاخ سفید چهارشنبه صحت ویدوی منتشر شده از کشتن جیمز فولی را تایید کرد.

شامگاه سه شنبه 20 اوت، گروه داعش فیلمی منتشر کرد که در آن یکی از اعضای این گروه، سر جیمز فولی خبرنگار آمریکایی را که دو سال پیش در سوریه ربوده شده بود، از تن جدا می کند.

پلیس فدرال آمریکا نیز صحت این فیلم ویدیویی را تایید کرده است. این فیلم به عنوان هشداری به آمریکا که اقدام به بمباران مواضع داعش در شمال عراق می کند، منتشر شده است.

گروه داعش که مناطق وسیعی از شمال عراق و سوریه تصرف کرده، در این مناطق، برپایی خلافت اسلامی اعلام کرده است. این گروه در هفته های اخیر حملات خود را برای تصرف مناطق تحت کنترل کردها در عراق آغاز کرد. آمریکا نیز با هدف اعلام شده حمایت از جان شهروندان، دیپلمات ها و مستشاران نظامی آمریکایی در اربیل پایتخت اقلیم کردستان و همچنین جلوگیری از نسل کسی اقلیت های مسیحی و ایزدی، حملات محدود خود را به مواضع داعش آغاز کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید