همسر و دختر فرمانده گردان های القسام در حمله هوایی اسرائیل کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام ارشد در گروه فلسطینی حماس بامداد چهارشنبه 20-8-2014 اعلام کرد که همسر و دختر محمد الضیف، فرمانده گردان های عزالدین قسام، در حمله هوایی اسرائیل به منازل مسکونی در غزه کشته شدند.

حماس گفته است این حمله هوایی اسرائیل به قصد کشتن محمد الضیف فرمانده گردان های قسام انجام گرفته بود، اما این فرمانده از این سوء قصد جان سالم بدر برد.

موسی ابومرزوق، رئیس دفتر سیاسی حماس، در صفحه خود در فیس بوک نوشت :"حمله اسرائیل به منطقه "بيت آل الدلو" به کشته شدن همسر و دختر ابو خالد محمد الضیف منجر شد". وی تاکید کرد که این همه به هدف کشتن فرمانده گردان های قسام بوده است.

ابو مرزوق ضمن متهم کردن اسرائیل به دروغگویی گفت: "ادعای اسرائیل مبنی بر اینکه حماس موشک به سمت اسرائیل پرتاب کرد دروغ محض است و هدف اسرائیل از این دروغ پراکنی ایجاد زمینه برای حمله به نوار غزه با هدف ترور فرمانده گردان های قسام بوده است".

این در حالی است که ارتش اسرائیل روز گذشته اعلام کرد سه موشک از غزه به نزدیکی شهر بئر السبع در جنوب غزه شلیک شد.

این رویداد حدود هشت ساعت پیش از پایان موعده آتش بس میان دو طرف روی داد. به گفته اسرائیل دو موشک دیگر که به شهرک نیتوفویوت شلیک شده بودند، توسط سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین، منهدم شدند.

هیچ کدام از گروههای فلسطینی شلیک این موشک ها را بر عهده نگرفته است. سامی ابو زهری سخنگوی حماس در اولین واکنش در برابر ادعای اسرائیل گفت: "هیچ چیز از شلیک موشک ها نمی داند".

مارک ریگیف سخنگوی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل هم گفت: "شلیک موشک نقض خطرناک و مستقیم آتش بس بود".

یک سخنگوی نظامی اسرائیل هم گفت: "در پاسخ به شلیک موشک، مواضع تروریست ها در بخش های مختلفی از غزه مورد حمله قرار گرفت".

همزمان با این رویدادها کاخ سفید با انتشار بیانیه ای حماس را مسئول نقض آتش بس دانست . بیانیه کاخ سفید از دو طرف اسرائیلی و فلسطینی خواست که به ادامه آتش بس پایبند باشند و گفت وگو ها را ادامه دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید