مفتی اعظم پادشاهی سعودی: داعش دشمن درجه 1 اسلام است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شیخ عبدالعزیز آل الشیخ مفتی اعظم پادشاهی سعودی روز چهارشنبه 20-8-2014 در بیانیه ای اعلام کرد که گروه داعش دشمن درجه یک اسلام است.

وی از مردم سعودی خواست که از افکار و عقاید این گروه دوری کنند و برای مقابله با چنین گروه های منحرفی در کنار حکومت پادشاهی سعودی بایستند.

به گزارش خبرگزاری سعودی، مفتی سعودی در بیانیه ای با عنوان "تبصره و ذکری" با بیان اینکه داعش دشمن درجه یک اسلام است گفت: "ایده های افراط گرایی و ستیزه جویی و تروریسم، که جز ویرانی و قتل و نشر فساد چیزی به همراه نداشته هیچگونه ارتباطی با اسلام ندارد. بلکه مسلمانان اولین قربانی این اندیشه پلید و افکار منحرف تروریستی هستند".

آل الشیخ افزود: "از دیدن صحنه های جنایت داعش و القاعده و شاخه های وابسته به آنها نتیجه گیری می کنیم که آنها در واقع مصداق حدیث پیغمبر اسلام (ص) هستند که فرمودند:" در آخر زمان قومی بی خرد، خوش سخن، با رویاهای احمقانه و قرآن خوانانی که فهم قرآن نزد آنها از حد زمزمه آن در گلو تجاوز نمی کند، ظهور خواهند کرد، این قوم دین اسلام را آماج خرافه ها قرار خواهند داد همچون شکاری که آماج تیرها قرار می گیرد. اگر چنین قومی را دیدید آنها را بکشید که قاتل این قوم روز قیامت پاداش خواهد داشت".

مفتی سعودی اظهار داشت:"این گروه (داعش) را نمی توان جز اسلام و پیروان آن دانست بلکه اینها امتداد خوارج هستند، که اولین گروهی که به دلیل تکفیر دیگران از دین خدا منحرف شدند و ریختن خون مسلمانان و مصادره اموال آنان را مباح دانستند".

وی در پایان از همه مسلمانان بویژه مردم سعودی خواست برای توسعه آموزش و ترویج اندیشه اعتدال گرایی که دین ما اسلام از آن حمایت کرده است، تلاش کنند.

وی خطاب به علمای اسلامی ، استادان دانشگاه، نویسندگان، روشنفکران و دیگر شهروندان سعودی گفت:" شما می توانید با برگزاری کنفرانس ها و بحث ها مردم را از حقیقت و ماهیت دین اسلام و اعتدال گرایی آن آگاه کنید و با گفتمان متمدنانه و بدون اتهام یا خائن دانستن کسانی که با ما اختلاف رای داشته باشند، در خدمت به دین و میهن خود تلاش کنید. همه ما در این کشور حقوقی داریم اما در قبال آن حقوق وظایفی نیز داریم. خداوند دین ما و میهن ما را از گزند فتنه ها و انحرافات مصون بدارد. از خداوند می خواهیم که اوضاع مسلمانان را بهبود بخشد".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید