اعطای دکترای افتخاری به پادشاه سعودی از سوی الازهر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شورای عالی دانشگاه الازهر مصر، روز چهارشنبه 20-8-2014 در جلسه ای به ریاست دکتر احمد الطیب و به اتفاق آراء اعضای هیئت علمی این دانشگاه، دکترای افتخاری به ملک عبدالله پادشاه سعودی اعطا کرد.

اعطای دکترای افتخاری به ملک عبدالله از سوی الازهر به منظور قدردانی از تلاش های صادقانه پادشاه سعودی در خدمت به اسلام و مسلمانان و حمایت از وحدت "امت اسلامی" صورت گرفته است.

شیخ الازهر در بیانیه ای که پس از جلسه شورای عالی دانشگاه قرائت کرد، گفت:"تصمیم شورای عالی الازهر به اعطای دکترای افتخاری به خادم حرمین شریفین در راستای قدردانی از مواضع شرافتمندانه وی در زمینه های حمایت از ملت عرب و امت اسلامی به ویژه پشتیبانی پادشاهی سعودی از مصر، صورت می گیرد".

وی تاکید کرد که "اعطای دکترای افتخاری الازهر به پادشاه سعودی از روی تعارف نبوده بلکه از روی حسن نیت و به منظور قدردانی صمیمانه از مواضع صادقانه ملک عبدالله که هیچ مسلمان بر روی کره زمین منکر آن نیست، صورت می گیرد".

شیخ الازهر افزود:"تصمیم شورای عالی الازهر در اعطای دکتری به این پیشوای اصیل عرب، بیانگر احترام این نهاد علمی از موضعگیری های ایشان نسبت مسائل جهان اسلام به طور عام و پشتیبانی بی دریغ از مردم و رهبری مصر به طور خاص و به منظور قدردانی از وی اتخاذ شده است".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید