مقاومت داعش پیشروی ارتش عراق را به سمت تکریت متوقف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش عراق سه شنبه 19 اوت، عملیات خود را برای باز پس گیری شهر تکریت زادگاه صدام حسین از شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، متوقف کرد.

دلیل این توقف، مقاومت شدیدی است که شبه نظامیان داعش، از خود نشان دادند.

باز پس گیری صد موصل از شبه نظامیان داعش پس از حدود دو ماه شکست های پی در پی، به نیروهای ارتش عراق این روحیه را داد تا با پشتیبانی شبه نظامیان شیعه، به سمت تکریت واقع در 130 کیلومتری شمال بغداد حرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شماری از افسران در اتاق عملیات ارتش عراق گفتند که عملیات پیشروی به سمت تکریت متوقف شده است.

بنا بر این گزارش، نیروهای ارتش عراق در معرض آتشبار سنگین شبه نظامیان داعش قرار گرفتند. همچنین مین های کار گذاشته شده در جنوب تکریت، یکی دیگر از موانع ارتش عراق در پیشروی بود.

ماه گذشته ارتش عراق چندین بار تلاش کرد تا کنترل تکریت را از داعش باز پس گیرد اما تمام این تلاش ها ناکام ماند.

ساکنانی در مرکز تکریت گفتند که شبه نظامیان داعش همچنان در مواضع خود هستند و در خیابان های اصلی شهر، اقدام به گشت زنی می کنند.

شبه نظامیان داعش ماه گذشته در حمله ای ناگهانی، مناطق وسیعی از شمال عراق را تصرف کردند. این گروه در مناطق تحت کنترل خود در عراق و سوریه، برپایی خلافت اسلامی اعلام کرد.

نیروهای نظامی اقلیم کردستان عراق موسوم به پیشمرگه روز دوشنبه اعلام کردند که کنترل سد موصل، بزرگترین سد عراق را از شبه نظامیان داعش باز پس گرفتند.

ساعاتی بعد باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانسی خبری در کاخ سفید اعلام کرد کنترل سد موصل را نیروهای عراقی و کرد از شبه نظامیان داعش باز پس گرفتند. او تاکید کرد که این دستاورد با پشیتبانی هوایی ارتش آمریکا حاصل شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید