پیام ویدیویی داعش به آمریکا: در خون غرقتان خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه اسلامگرای تندروی داعش به ایالات متحده آمریکا هشدار داد که چنانچه حملات هوایی جنگنده هایش به شبه نظامیان این گروه آسیبی بزند، آمریکایی ها را هرکجا که باشند، مورد حمله قرار خواهد داد.

این هشدار در حالی داده می شود که هواپیماهای نظامی آمریکایی از روز هشتم اوت تا کنون، دستکم 68 بار مواضع داعش را در شمال عراق مورد حمله قرار دادند.

گروه داعش از حدود دو ماه گذشته، مناطق وسیعی از شمال عراق را تصرف کرد. این گروه در مناطق تحت تصرف خود در عراق و سوریه، برپایی خلافت اسلامی اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در فیلمی ویدویی که آن را گروه داعش به عنوان پیام برای ایالات متحده منتشر کرده، یک آمریکایی به تصویر کشیده شده که هنگام حضور ارتش آمریکا در عراق، توسط شبه نظامیان تندرو سربریده می شود. این فیلم شامل پیامی است که به زبان انگلیسی می گوید: «همه شما را در خون غرق خواهیم کرد.»

از سوی دیگر، واشینگتن اعلام کرد که با دولت سوریه در جنگ با داعش، در یک سنگر قرار نگرفته است. این اعلام پس از آن صورت گرفت که جنگنده های ارتش سوریه آغاز به حمله به پایگاه های داعش در شهر الرقه سوریه کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت امور خارجه آمریکا، هرگونه تمجید کردن از جنگ نظام سوریه با داعش را رد کرد اما در عین حال تاکید کرد که از میان بردن شبه نظامیان این گروه، «رویداد بسیاری خوبی» خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید