ائتلاف ملی مخالفان سوری خواستار دخالت نظامی غرب علیه داعش واسد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هادی البحره، رئیس ائتلاف ملی مخالفان اسد، شامگاه شنبه 16-8-2014 در یک مصاحبه مطبوعاتی خواستار دخالت نظامی جامعه بین المللی و سازمان ملل متحد علیه داعش و اسد در سوریه شد.

البحره با اشاره به سکوت جامعه جهانی در برابر قتل عام مردم سوریه به دست نیروهای اسد و داعش، گفت: "سکوت جامعه بین المللی در برایر کشتار مردم سوریه یک جنایت است. همانگونه که در کردستان عراق علیه داعش وارد عمل شدید، در سوریه نیز دخالت کنید".

رئیس ائتلاف ملی سوریه افزود: "به نام انسانیت از سازمان ملل متحد و تمام کشورهایی که به آزادی ایمان دارند به ویژه ایالات متحده آمریکا می خواهم که در موضعگیری خود در قبال سوریه به گونه ای عمل کنند که با وضعیت پیش آمده در کردستان عراق، عمل کردند. چون عوامل ایجاد کننده وضعیت بحرانی کردستان عراق باعث ایجاد چنین وضعیتی در سوریه شده اند بنابرین نباید با سیاست یک بام و دوهوا با این مسئله برخورد کرد".

البحره که در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهرغازی انتاب ترکیه سخن می گفت، خطاب به سازمان ملل متحد اظهار داشت :"از شما می خواهم که برای جلوگیری از ادامه قتل عام مردم سوریه به دست نیروهای جنایتکار اسد و گروه تروریستی "داعش" هرچه زودتر وارد عمل شوید".

رئیس ائتلاف ملی مخالفان سوری با استقبال از صدور قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد مبنی بر استفاده از بند هفتم که اجازه آغاز عملیات نظامی علیه گروه های "تروریستی" داعش و جبهه النصره، را داده است، گفت: "از تمام کشورهای آزاده جهان می خواهم برای حفاظت از غیرنظامیان در سوریه نیز دخالت کنند".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید