کرزی: تا 15 روز دیگر باید نتایج انتخابات اعلام گردد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حامد کرزی، رییس جمهور افغانستان روز پنجشنبه 14 اوت 2014 در دیدار با شماری از استادان دانشگاه کابل گفت، نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باید تا 15 روز دیگر اعلام گردد.

به گزارش العربیه به نقل از خبرنامه ارگ ریاست جمهوری افغانستان، کرزی گفته است که طولانی شدن بیش از حد روند انتخابات تأثیرات بسیار منفی بر اوضاع امنیتی، اقتصادی و زندگی مردم گذاشته است، باید بزودی نتایج اعلام گردد و رییس جمهور جدید کارش را آغاز نماید.

کرزی در سخنان اش به توافق سیاسی هردو نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور اشاره نموده و گفته است:"توافقات صورت گرفته برای منافع مردم است و باید هرچه زودتر این توافق عملی شود."

از سوی دیگر، مقام های ناتو نیز هشدار داده اند که نتایج انتخابات افغانستان باید در ختم ماه جاری میلادی اعلام گردد در غیر آن ناتو در مورد خروج سربازان اش از افغانستان تصمیم خواهد گرفت.

این گفته ها در شرایطی مطرح گردیده است که کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرده که در حال حاضر از صددرصد آرا تنها 37 درصد آن تفتیش شده است.

ازسوی دیگر، کمیسیونی تحت نام "وحدت ملی" از سوی هردو نامزد تشکیل گردیده تا در مورد ساختار حکومت آینده گفتگو نماید. این کمیسیون دیروز چهارشنبه رسماً فعالیت اش را آغاز کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید