داعش در جنگ علیه کردها از "تونل های صدام حسین" استفاده می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی عراق روز پنجشنبه 14-8-2014 اعلام کردند، شبه نظامیان داعش در تلاش برای گسترش جبهه جنگ با نیروهای پیشمرگه کرد، نیروهای خود را در نزدیکی شهرک "قره تپه" واقع در 122 کیلومتری شمال بغداد مستقر کردند.

گفتنی است که شهر "قره تپه" یکی از شهر های عراق واقع در استان دیالی است که اکثر ساکنان آن را شیعیان ترکمن تشکیل می دهند. در این شهرک اقلیتی کرد سنی مذهب نیز زندگی می کنند. اما اطراف شهر را روستاهای کردنشین و برخی روستاهای عرب نشین احاطه کرده است. نام قره تپه نامی ترکی است که از دو واژه قره یعنی سیاه و تپه تشکیل شده است.

طبق این گزارش گروه داعش با استفاده از تونل هایی که توسط نظام صدام حسین در دهه 90 میلادی حفر شده بود برای حمل و نقل اسلحه و تجهیزات نیروهای خود از پایگاه های مخفی این گروه در غرب عراق به شهرهای جنوب و بغداد استفده می کند.

بر اساس این گزارش نیروهای داعش در منطقه شمال اربیل، پایتخت اقلیم کردستان عراق، نیز پیشروی هایی داشته اند.

پس از اینکه پیشروی داعش در مناطق شمال عراق به وسیله پیشمرگه های کرد متوقف شده است. این گروه اکنون تلاش می کند که با هجوم به مناطق شمال بغداد، روحیه نیروهایش را برای جنگی گسترده با هدف کنترل مناطق بیشتر تقویت کند.

داعش که از جنگجویان عراقی، عرب و دیگر افراد از کشورهای مسلمان تشکیل شده، به عنوان تهدیدی جدی برای بغداد، پایتخت عراق و تغییر نقشه خاورمیانه و تحمیل رویکرد افراطی خود بر همه مسلمانان، به حساب می آید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید