به خاطر ترس از مالکی، عبادی منزل خود را در منطقه خضرا ترک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارش های رسیده به العربیه.نت حاکی از آن است که حیدر العبادی نخست وزیر جدید عراق، دیگر به منزل خود در منطقه خضرا (سبز) بغداد، نمی ردود. یک منبع نزدیک به العبادی در این باره گفت که نخست وزیر جدید عراق به اطلاعاتی دست یافته که به او نسبت به اقدام های احتمالی نوری مالکی نخست وزیر اسبق، هشدار می دهد. مالکی همچنین کنترل نیروهای امنیتی حاضر در منطقه حفاظت شده خضرا را در دست دارد. در اطلاعات رسیده به العبادی هشدار داده شده که نباید به منطقه خضرا برود یا این که شب را در منزلش در داخل این منطقه، بگذراند. این هشدارها برای حفاظت از جان عبادی داده شده است.

Advertisement


پنجشنبه هفته پیش، پس از آن که نام ابراهیم الجعفری و حیدر العبادی به عنوان دو نامزد احتمالی پست نخست وزیری مطرح شد، مالکی تهدید کرد به بازداشت آن ها کرد؛ مساله ای که باعث شد محمد فواد معصوم رئیس جمهوری عراق، مکانی موقت برای اقامت عبادی، دست و پا کند تا از تهدیدهای نخست وزیر سابق، در امان باشد. همچنین طارق نجم که از او نیز به عنوان نامزد احتمالی نخست وزیری یاد می شد، در لحظه آخر از هر گونه رقابت بر سر این پست انصراف داد و به حزب خود (حزب الدعوه) اعلام کرد در صورت انتخاب شدنش برای تشکیل دولت، از لندن به عراق باز نخواهد گشت. باورها بر این است که نجم و دیگر نامزدهای حزب الدعوه-که مالکی نیز از رهبران این حزب است- برای نخست وزیری، به خاطر ترس از تهدیدهای مالکی از رقابت با او انصراف دادند.

شایان ذکر است منطقه خضرا به شکل بی سابقه ای توسط تانک ها و زره پوش های سازمان امنیت نخست وزیری که تحت فرمان مالکی است، محاصره شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید