ارسال اسلحه به کردهای عراق توسط فرانسه تا ساعاتی دیگر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه، چهارشنبه 13 اوت اعلام کرد که این کشور «تا چند ساعت آینده» اسلحه در اختیار کردهای عراق قرار خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در بیانیه دفتر ریاست جمهوری این کشور آمده است: «در پاسخ به درخواست مقام های اقلیم کردستان، رئیس جمهور (فرانسوا اولاند) تصمیم گرفت با توافق با بغداد، تا چند ساعت آینده اسلحه به این اقلیم بفرستد.»

این در حالی است که قرار است وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، نشست فوق العاده ای برای بررسی اوضاع عراق برگزار کند.

شامگاه سه شنبه، نمایندگان اتحادیه اروپا به اعضای این اتحادیه این اجازه را دادند که می توانند به صورت مستقل، اسلحه در اختیار کردهای عراق قرار دهند.

از هفته گذشته شبه نظامیان دولت اسلامی موسوم به داعش، حملات خود را به مناطق شمال عراق آغاز گردند و مناطقی متعلق به اقلیت های مسیحی و ایزدی ها را تصرف کردند.

این رویداد منجر به کشته شدن صدها تن از پیروان دو آیین و آواره شدن هزاران تن دیگر شد.

هم اکنون ده ها هزار ایزدی در کوه سنجار در محاصره داعش قرار داردند و تلاش ها برای کمک رسانی به آن ها و خارج کردنشان از محاصره، ادامه دارد.

آمریکا حملات محدود هوایی را در شمال عراق بر علیه مواضع داعش آغاز کرده که هدف از آن حمایت از شهروندان، دیپلمات ها و مستشاران نظامی آمریکایی در شهر اربیل و جلوگیری از نسل کشی اقلیت ها است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید