ویدیوی نجات ایزدی ها توسط نیروهای پیشمرگه از محاصره داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هزاران نفر از اقلیت ایزدی که در کوه سنجار در شمال عراق در محاصره نیروهای داعش قرار داشتند، طی سه روز گذشته توسط پیشمرگه و دیگر نیروها به مکانهای امن در کردستان عراق منتقل شدند.

در ویدیویی از این کمک رسانی بشردوستانه، که بر روی سایت یوتیوب منتشر شد، تصویر خبرنگار شبکه «سی ان ان» در همراهی با هلی کوپتر کمک رسانی نشان داده می شود.

کمک رسانان تعدادی بسته های خوراکی به سمت پناه جویان ایزدی پرتاب می کنند و شمار زیادی از آنها را به مناطقی دیگر منتقل کردند.

ایزدی ها محاصره شده در کوه سنجار که اکثریت آنها را کودکان و زنان تشکیل می دادند با مشاهده هلی کوپتر به سمت آن دویدند. کمک رسانان مجبور شدند شمار زیادی از کودکان و زنان را به مناطقی امن تر منتقل کنند.

«کایران دویر» سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد هویت کمک رسانان را مشخص نکرد اما تاکید کرد که شماری از فعالان تلاش کردند تا ایزدی ها را از محاصره نجات دهند.

آقای دویر در گفت و گو با خبرنگاران در اربیل اظهار داشت که در ۷۲ ساعت گذشته چند هزار نفر از ایزدی ها به سمت کوه جبل سنجار گریختند و از آنجا با کمک پیشمرگه و دیگر نیروها به مکان های امن انتقال یافتند.

هزاران ایزدی که از نظر دولت اسلامی «داعش» به عنوان «عابدان شیطان» شمرده می شوند در طی هفته گذشته از دست این گروه تروریستی به شهرها اقلیم کردستان عراق گریختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید