دادگاه عالی عراق ائتلاف مالکی را بزرگترین فراکسیون مجلس اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گفته تلویزیون دولتی عراق، دادگاه عالی ایم کشور اعلام کرد که "ائتلاف دولت قانون" به رهبری نوری مالکی در مجلس ملی این کشور بزرگترین فراکسیون است.

به این ترتیب و در صحت صحت این گزارش، دادگاه عالی این کشور درخواست مالکی را تایید کرد و علیرغم مخالفت ها علیه نخست وزیری مالکی، رییس جمهور باید او را به عنوان نخست وزیر به مجلس معرفی کند.

مالکی بامداد دوشنبه 11-8-2014 در نطق کوتاهی که آن را شبکه تلویزیونی العراقیه پخش کرد گفت که فواد معصوم رئیس جمهوری عراق، دو بار قانون اساسی عراق را نقض کرده و علیه او در دادگاه عالی کشور، شکایت خواهد کرد.

پیش از سخنان نخست وزیر عراق، کاظم الصیادی نماینده پارلمان عراق از ائتلاف دولت قانون در سخنانی مطبوعاتی گفته بود که این ائتلاف در صورتی که از سوی فواد معصوم به عنوان بزرگترین فراکسیون شناخته نشود، در خواست سلب صلاحیت از او را مطرح خواهد کرد.

در تحولی دیگر وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که واشینگتن به طور کامل از فواد معصوم رئیس جمهوری عراق به عنوان ضامن اجرای قانون اساسی این کشور، حمایت می کند.

مالکی با فشارهایی از سوی آیت الله سیستانی مرجع عالی شیعیان عراق برای کنار گرفتن از نخست وزیری نیز روبرو است. گزارش هایی هم از مخالفت آمریکا و ایران با نخست وزیری مجدد مالکی منتشر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید