نیروهای پیشمرگه کنترل دو شهر را از داعش باز پس گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسئولان کرد اعلام کردند که نیروهای نظامی اقلیم کردستان عراق موسوم به پیشمرگه با پشتیبانی حملات هوایی آمریکا، کنترل دو شهر کویر و مخور را از شبه نظامیان داعش باز پس گرفتند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، هوشیار زیباری وزیر امور خارجه عراق و از مسئولان حزب دموکرات کردستان گفته است که کردها کنترل دو شهر مخمور و گویر را از شبه نظامیان داعش باز پس گرفتند.

زیباری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حملات هوایی آمریکا تا چه زمانی باید به حملات خود برای کمک به کردها در شکست نیروهای داعش ادامه یابد، گفت: «همانگونه که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا گفت، جدول زمان بندی مشخصی در این زمینه وجود ندارد.»

اوباما روز شنبه گفته بود که تعامل با گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، زمان بر خواهد بود.

از هفته گذشته شبه نظامیان داعش حملات خود را به مناطق تحت کنترل کردها آغاز کردند. آواره شدن هزاران تن از اقلیت های ایزدی و مسیحی و همچنین حرکت شبه نظامیان به سمت اربیل پایتخت اقلیم کردستان عراق باعث شد اوباما، مجوز حملات هوایی به مواضع داعش را صادر کند.

هلگورد حکمت سخنگوی وزارت پیشمرگه در اقلیم کردستان نیز اعلام کرد: «نیروهای پیشمرگه روز یکشنبه موفق شدند مناطق مخمور و گویر را پس از چند روز درگیری، از تصرف نیروهای داعش خارج کنند.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آقای حکمت افزود: «حملات هوایی آمریکا، باعث تسهیل در پیشروی نیروهای پیشمرگه در این مناطق شد.»

بشار الکیکی رئیس شورای اداری استان نینوی نیز گفت: «نیروهای پیشمرگه با پشتیبانی نیروی هوایی آمریکا، کنترل مناطق مخمور و گویر را باز پس گرفتند.»

مخمور و کویر در غرب و جنوب غرب شهر اربیل قرار دارند.

حکمت گفت: «در درگیری های پیش آمده شمار زیادی از شبه نظامیان داعش کشته شدند.»

او افزود:«نیروهای پیشمرگه به عملیات خود ادامه می دهند و در حال پیشروی به سمت منطقه قیاره در جنوب شهر موصل هستند.»

گروه داعش ماه گذشته مناطق وسیعی از شمال عراق را تصرف کرد. این گروه در مناطق تحت تصرف خود در عراق و سوریه، اعلام برپایی خلافت اسلامی کرده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید