نتانیاهو: عملیات غزه ادامه خواهد یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بینامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، روز یکشنبه 10 آگوست 2014، در جلسه هیات وزیران در بیت المقدس گفت که عملیات این کشور در غزه "ادامه می یابد، و زمان خواهد برد."

نتانیاهو گفت: "حماس نمی تواند ما را خسته کند، و ما در زیر آتش جنگ مذاکره نخواهیم کرد." آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه اسراییل هم گفت: "حماس باید درهم شکسته شود."

در همین حال، به گزارش سایت خبری اسراییلی هارتص، هیات مذاکره کننده فلسطینی برای آتش بس غزه روز یکشنبه تهدید کرد در صورت ادامه درگیریها بین حماس و اسراییل از دور مذاکرات خارج خواهد شد.

عزام احمد، رئیس هیات فلسطینی در مذاکرات قاهره گفت در صورتی که اسراییل جنگ در غزه را متوقف نکند، این هیات از مذاکرات قاهره خارج خواهد شد.اسراییل هم گفت که با وجود خشونت های جاری، حاضر نیست در این مذاکرات شرکت نماید.

طرف فلسطینی روز جمعه حاضر نشد که آتش بس موقت را به مدت 72 ساعت دیگر تمدید کند و گفت که اسراییل با خواسته های حماس برای پایان دادن به محاصره غزه موافقت نکرده است.

روز یکشنبه اسراییل 25 نقطه در نوار غزه را هدف بمباران قرار داد، و روز پیش از آن نیز به 60 نقطه در غزه حمله کرد. در این میان حملات موشکی از غزه به سوی مراکز جمعیتی اسراییل هم ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید