فلسطینی ها تهدید به ترک مذاکرات آتش بس با اسرائیل کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عزام الاحمد رئیس هیئت فلسطینی شرکت کننده در مذاکرات غیر مستقیم با اسرائیل در قاهره پایتخت مصر گفت که در صورت باز نگشتن اسرائیل به مذاکرات، فلسطینی ها قاهره را ترک خواهند کرد.

این مذاکرات به منظور دست یابی به توافق آتش بس طولانی مدت میان اسرائیل و فلسطینی ها با میانجی گری مصر انجام می شود.

الاحمد شامگاه شنبه 9 آگوست به شبکه العربیه گفت: «فردا صبح با مقام های مصری دیدار خواهیم کرد. برپایه این دیدار درباره گام های آینده تصمیم خواهیم گرفت. اگر مطمئن شدیم که هیئت اسرائیلی برای بازگشت به مذاکرات پیش شرط دارد، ما می گویم با هرگونه پیش شرطی مخالفیم.»

او افزود: «در صورتی که مطمئن شویم آن ها تنها با پیش شرط به مذاکرات باز می گردند، قاهره را فردا ترک خواهیم کرد.»

اسرائیل می گوید تا زمان ادامه خشونت ها، در مذاکرات شرکت نمی کند. گروه های فلسطینی با تمدید آتش بس 72 ساعته ای که روز جمعه به پایان رسید، مخالفت کردند. آن ها می گویند که برای آتش بس اسرائیل باید با برخی درخواست ها از جمله پایان محاصره نوار غزه و باز کردن بنادر این منطقه، موافقت کند.

گروه فلسطینی حماس، کنترل نوار غزه را در دست دارد. طی یک ماه گذشته، اسرائیل و گروه های فلسطینی با یکدیگر در نوار غزه جنگیدند. حاصل حملات اسرائیل به نوار غزه بیش از 1900 کشته بود که اکثر آن ها غیر نظامی هستند. در مقابل دستکم 67 اسرائیلی کشته شدند که تنها سه تن از آن ها نظامی بودند.

اسرائیل هدف از عملیات خود را به نوار غزه، متوقف کردن شلیک موشک از این منطقه به مناطق اسرائیلی و منهدم کردن تونل هایی اعلام کرده بود که گروه های فلسطینی از آن ها برای انجام عملیات خود استفاده می کنند.

روز شنبه اسرائیل بیش از 30 حمله هوایی علیه نوار غزه انجام داد که در جریان آن دستگم 5 تن کشته شدند. از سویی فعالان فلسطینی به پرتاب موشک به سمت اسرائیل ادامه دادند.

فلسطینی ها خواهان پایان محاصره نوار غزه، آزادی اسرا و باز کردن بنادر بر روی صیادان هستند. اسرائیل در مقابل خواهان خلع سلاح گروه های فلسطینی در غزه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید