سقوط یک هواپیمای مسافربری ایرانی در مهرآباد و کشته شدن تمام سرنشینان آن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک فروند هواپیمای مسافربری ایرانی "آنتونف 140" صبح یکشنبه حدود ساعت 9 و 45 دقیقه به وقت محلی، در شهرک مسکونی آزادی در حاشیه فرودگاه مهرآباد سقوط کرد.

به گزارش ایرنا، حسین درخشان، سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران، ضمن تایید این خبر گفت: "این هواپیما در بلوار 6 مینا شهرک مسکونی آزادی در جنوب فرودگاه مهرآباد سقوط کرده است".

وی افزود: اما هنوز اطلاعات دقیقی در مورد علت حادثه در دست نیست به همین منظور تعدادی از کارشناسان سازمان امداد و نجات برای بررسی بیشتر به محل سقوط هواپیما اعزام شده اند.

براساس گزارش ایرنا، هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت سپاهان که از سمت تهران به سمت طبس در حرکت بوده، در جنوب فرودگاه مهرآباد سقوط کرده است.

یک مقام آگاه در سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که این هواپیما 48 سرنشین داشته و هنگام برخاستن از زمین دچار سانحه شده است.

خبرهای اولیه این سانحه حاکی از کشته شدن 40 سرنشین این هواپیما دارد که حدود هفت نفر از آنها کودک بوده اند. اما سخنگوی سازمان آتش نشانی از کشته شدن تمام مسافران این هواپیما خبر داده و گفته است که اجساد قربانیان در حال انتقال به پزشکی قانونی است.

گفته می شود خاموش شدن موتور هواپیما عامل اصلی سقوط این هواپیما بوده است.

هواپیمای آنتونف 140 یکبار پیش از این در اصفهان مورد آزمایش قرار گرفته بود. این هواپیما محصول مشترک ایران و اوکراین است. این هواپیما در اولین پرواز آزمایشی خود در اصفهان نیز دچار سانحه شده بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره سقوط پرواز آزمایشی هواپیمای ایران 140 در اصفهان گفت: سازمان هواپیمایی نباید به شرکت دارنده این هواپیما اجازه پرواز می داد.

به گزارش ایرنا، مهرداد لاهوتی، نماینده لنگرود در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی افزود: "پرواز آزمایشی اولین فروند از این هواپیما (ایران 140) در اصفهان سقوط کرده بود و اعضای کمیسیون هم در جریان دو بار بازدید از مراحل ساخت این هواپیما نگرانی خود را اعلام کرده بودند که نباید به این شرکت اجازه پرواز داده شود تا شاهد چنین حادثه تلخی باشیم".

وی اضافه کرد: برای سازمان هواپیمایی کشوری که باید احتمال وقوع چنین اتفاقی را پیش بینی می کرد، متاسفم.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید