بیش از 300 خانواده ایزدی در خطر اعدام توسط داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهدان عینی و یک نماینده پارلمان عراق به خبرگزاری رویترز گفتند که بیش از 300 خانواده ایزدی در عراق در خطر اعدام توسط شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش قرار گرفته اند.

بنا بر این گزارش، نیروهای داعش این خانواده ها را در سه روستا محاصره کرده و آن ها را تهدید می کند که در صورت مسلمان نشدن، اعدامشان خواهند کرد.

گروه داعش از هفته گذشته، دور تازه ای از حملات را به مناطق شمال عراق آغاز کرده است. شبه نظامیان داعش شماری از مناطق را که ساکنان آن ها از اقلیت های ایزدی و مسیحی هستند، تصرف کردند.

شهر سنجار یکی از مناطق تصرف شده توسط داعش است که حدود 200هزار ایزدی در آن زندگی می کردند. ده ها هزار نفر از ساکنان این شهر در پی این حمله، آواره شده اند.

ارتش آمریکا از روز جمعه با مجوز باراک اوباما رئیس جمهوری این کشور، حملاتی هوایی علیه مواضع داعش در شمال عراق آغاز کرده که هدف از این حملات، حمایت از شهروندان آمریکایی در اربیل و جلوگیری از نسل کشی اقلیت ها اعلام شده است.

از سویی قرار است شورای امنیت سازمان ملل متحد، پیش نویس قطعنامه ای را بررسی کند که هدف از آن مقابله با گروه داعش است.

هدف از این قطعنامه که پیش نویس آن را بریتانیا ارائه داده، فشار مالی بر گروه داعش و جلوگیری از پیوستن نیروهای خارجی به این گروه تندرو است.

گروه داعش مناطق وسیعی از شمال عراق و بخشی از خاک سوریه را تصرف کرده است. این گروه در مناطق تحت تصرف خود در عراق و سوریه، برپایی خلافت اسلامی اعلام کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید