بغداد: داعش دستکم 500 ایزدی را درعراق کشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روز یکشنبه 10 آگوست یک وزیر عراقی اعلام کرد شبه نظامیان دولت اسلامی موسوم به داعش، دستکم 500 عضو اقلیت ایزدی عراق را کشته و عده ای از آنها را حتی زنده بگور کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، محمد السودانی، وزیر حقوق بشر عراق گفت که شبه نظامیان داعش، ایزدی ها را در گورهای دستجمعی دفن کرده و حتی بعضی از آنها را زنده به گور کرده است. السودانی گفت که 300 زن ایزدی هم به اسارت گرفته شده اند.

پیشروی های نیروهای داعش در شمال عراق باعث فرار ده هزار نفر از مردم این مناطق شده است. این نیروها اکنون اربیل پایتخت اقلیم کردستان عراق را تهدید می کنند، و همین امر باعث شده تا نیروی هوایی آمریکا عملیاتی را در این مناطق انجام دهد.

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، روز شنبه گفت که نیروی هوایی این کشور تجهییزات نظامی داعش را مورد حمله قرار داده است. داعش این تجهییزات را از ارتش عراق به غنیمت گرفته بود و قصد داشت از آنها برای حمله به کردستان استفاده کند. اوباما هشدار داد که راه حلی سریع برای بحران عراق وجود ندارد و این کشور با خطر تجزیه روبرو است.

نیروی هوایی آمریکا برای پناهندگان ایزدی که در اطراف کوه سنجار در این کشور آواره هستند نیز کمک های انسان دوستانه ارسال کرده است. شبه نظامیان داعش به اقلیت ایزدی دستور داده یا از دین خود برگردند و یا کشته خواهند شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید