مفتی سعودی: گروه های تندرو ساخته دستگاههای اطلاعاتی بین المللی هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالعزیز آل شیخ رئیس هیئت علمای مسلمانان و مفتی اعظم پادشاهی سعودی روز جمعه 8-8-2014 نسبت به "آسان پنداشتن ارتکاب جنایت قتل" از سوی گروههای افراطی مدعی اسلام شدیدا هشدار داد

وی گفت: " گروههای تندرو با هدف ترویج فتنه و فساد در کشورهای اسلامی توسط دستگاههای اطلاعاتی بین المللی ساخته شده اند".

به گزارش العربیه به نقل از روزنامه فرامنطقه ای "الشرق الاوسط" ، رئیس هیئت علماء مسلمانان که در خطبه روز جمعه در مسجد "ترکی بن عبدالعزیز" در ریاض سخنرانی می کرد، اظهار داشت :"جایز نیست که مومنی به عمد اقدام به قتل مومن دیگری کند. ایمان واقعی باید به خون مسلمانان احترام بگذارند. در غیر این صورت آن ایمان ناقص، و با ایمان واقعی در تضاد است".

رئیس هیئت علمای مسلمانان اظهار داشت :" ما شاهد پخش تصاویری از صحنه های وحشتناک و مشمئز کننده و توهین آمیز از گروه های تندرو بوده ایم . این تندروها در واقع دشمنان درجه یک اسلام هستند. آنها با انتشار این تصاویر وحشتناک از طریق رسانه ها، نشان می دهند که چگونه مسلمانان همدیگر را می کشند.افرادی که این جنایات را مرتکب می شوند در واقع تربیت یافته گان دستگاههای اطلاعاتی بین المللی هستند که هدف اول آنها ریختن خون مسلمانان است .آنچه این افراد مرتکب می شوند یک جنایت است و دین مبین اسلام و شریعت اسلامی از اعمال جنایتکارانه آنها به دور است".

عیدالعزیز الشیخ همچنین تاکید کرد که بر هر مسلمانی واجب است که راه و روش و طرز تفکر این گروه ها را رد کند".

مفتی سعودی افزود: " این گروه ها از اسلام به عنوان سرپوشی برای جنایت هایشان استفاده کردند.با این ادعا که آنچه انجام می دهند جهاد است در حالی که این جهاد نیست بلکه دشمنی علیه اسلام و نوعی ظلم و بی عدالتی است. تجاوز یک جهاد نیست".

مفتی اعظم سعودی به جوانان مسلمان هشدار داد که فریب این گروههای افراطی را نخورند. هدف آنها نشر فتنه و فساد در میان مسلمانان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید