زیباری: داعش موجودیت کردها را تهدید می کند.. کشته شدن 150 پیشمرگ تا کنون

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هوشیار زیباری وزیر امور خارجه عراق و عضو حزب دموکرات کردستان عراق می گوید که نیروهای گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش، به خطری تهدید کننده برای موجودیت کردها تبدیل شده اند. در همین حال مقام های اقلیم کردستان از کشته شدن دستکم 150 نیروی نظامی این اقلیم موسوم به پیشمرگه و زخمی شدن 500 تن دیگر در نبرد با نیروهای داعش از ماه ژوئن گذشته تا کنون خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، هوشیار زیباری جمعه 8 آگوست در کنفرانسی خبری گفت که گروه داعش اقدام به بسیج همه نیروهای خود در عراق سوریه برای جنگ علیه نیروهای پیشمرگه می کند.

او تاکید کرد «این جنگی خطرناک است و موجودیت کردها را با تهدید روبرو می کند.»

از سویی فواد حسین مدیرکل دیوان ریاست اقلیم کردستان روز جمعه گفت که از زمان آغاز حملات داعش به عراق در ماه ژوئن گذشته تا کنون، «150 تن از نیروهای پیشمرگه شهید و 500 دیگر زخمی شده اند.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، فواد حسین افزود که جبهه جنگ میان نیروهای داعش و پیشمرگه، منطقه ای به طول 650 کیلومتر است که از مرزهای سوریه در شمال غرب عراق آغاز شده و تا شمال شرق بغداد پایتخت عراق ادامه می یابد.

این مسئول بلندپایه کرد خاطرنشان کرد که پس از آغاز حملات هوایی آمریکا به مواضع داعش، عملیات نیروهای کرد به سه بخش تقسیم می شود: «مرحله نخست جمع آوری نیروها، مرحله دوم اعزام نیروها به مناطقی که در روزهای اخیر از آن ها عقب نشینی کرده بودند و باز پس گیری این مناطق و مرحله سوم نیروهای پیشمرگه می خواهند به آوارگان کمک کنند تا بتوانند به مناطق خود باز گردند.»

در روزهای اخیر و با آغاز مرحله جدیدی از حملات داعش به مناطقی در شمال عراق، صدها هزار نفر از ساکنان این مناطق که اکثر آن ها مسیحی و ایزدی هستند، مجبور به فرار از خانه و کاشانه خود شدند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید