رئیس ستاد مشترک ارتش عراق: تغییرات بزرگ در راه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بابکر زیباری رئیس ستاد مشترک ارتش عراق پیش بینی کرد که این کشور در ساعت های آینده «شاهد تغییرات بزرگ» خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بابکر زیباری شامگاه جمعه 8 آگوست گفت: «در ساعت های آینده شاهد تغییرات بزرگی خواهیم بود. هواپیماهای آمریکایی حمله به گروه داعش را در جنوب مخمور و اطراف سنجار آغاز کردند.»

او افزود: «این حملات شامل شهرهایی عراقی خواهد شد که تحت تصرف گروه داعش هستند.»
زیباری ادامه داد: «اتاق عملیاتی با حضور افسرانی از ارتش عراق، نیروهای پیشمرگه کردستان و کارشناسانی از نیروهای آمریکایی تشکیل شده تا اهداف را مشخص کرده و پاکسازی مناطق را با مشارکت نیروی هوایی ارتش عراق آغاز کنند.»

این سخنان همزمان با حملات هوایی آمریکا به مواضعی از داعش در شمال عراق مطرح شده است. روز جمعه نیروی هوایی آمریکا در دو نوبت، مواضعی از داعش را بمباران کرد.

چاک هگل وزیر دفاع آمریکا در این باره گفت در صورت مورد تهدید قرار گرفتن منافع واشنگتن یا تعرض به آوارگان، حملات هوایی ادامه خواهد یافت. از سویی فرانسه نیز اعلام کرد در حال بررسی مشارکت با ایالات متحده در اقدام هایی است که به رنج عراقی ها پایان می دهد.

در همین حال مقتدی صدر از رهبران شیعه عراق هشدار داد که شبه نظامیان داعش خود را برای حمله به بغداد پایتخت عراق آماده کرده اند. او برای بسیج کردن هوادارنش به منظور مقابله با اسلامگرایان تندرو، اعلام آمادگی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید