خواهر اسد: من زنی خانه دارهستم و هیچ ارتباطی با نظام سوریه ندارم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بشری خواهر بشار اسد در واکنش به تصویب تحریم های اتحادیه اروپا علیه خود، با ارسال نامه ای به دستگاه قضایی این اتحادیه گفته که «زنی خانه دار است و هیچ ارتباطی با نظام دمشق ندارد.»

دستگاه قضایی اتحادیه اروپا یازدهم مارس گذشته با تحریم های اعمال شده از سوی این اتحادیه علیه بشری اسد، خواهر رئیس جمهوری سوریه موافقت کرده بود.

این تحریم ها شامل عدم اعطای ویزا به بشری اسد، مصادره اموال و همچنین ممانعت از ورود او به کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا عبور از این کشورها است.

بشری اسد گفته که تنها خواهر بشار اسد است و هیچ ارتباطی با نظام او ندارد. او در نامه اش افزوده که همسرش آصف شوکت در سال ۲۰۱۲ کشته شد و وی هم اکنون به همراه فرزندانش به عنوان یک زن «خانه دار» در کشور امارات متحده عربی زندگی می کند.

دستگاه قضایی اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ دلایل ذکر شده در درخواست بشری اسد را قانع کننده ندانسته و گفته که این تحریم ها پابرجا خواهد ماند.

در بیانیه دادگاه اتحادیه اروپا آمده که ارتباط خانوادگی بشری با بشار اسد و شماری دیگر از مقام های رژیم سوریه و نیز عدم «فاصله گرفتن رسمی» از دولتمردان دمشق دلایلی کافی برای ثابت کردن رابطه بشری اسد با این نظام است.

دادگاه اروپایی درخواست تجدید نظر در حکم را رد کرده و گفته که «خواهر بودن بشار اسد به تنهایی دلیلی کافی برای اثبات ارتباط با رهبری سوریه است، به ویژه آنکه اداره این کشور «خانوادگی» است.»

قضات دادگاه اتحادیه اروپا با استناد به گزیده هایی از ویدیوهای پخش شده در سایت های اینترنتی بر داشتن نقش سیاسی بشری اسد در نظام دمشق تاکید کردند.

ضاحی خلفان معاون امنیتی پلیس دبی آوریل ۲۰۱۴ در گفت و گو با شبکه تلویزیونی «سی ان ان» اظهار داشت که خانم بشری اسد زنی بی آزار است که پس از کشته شدن همسرش به همراه فرزندانش به دبی پناه برده است.

وی در پاسخ به مخالفان پناه دادن بشری تسئ از سوی امارات گفت: «بشری هیچ ارتباطی با نظام اسد ندارد، او زنی عرب است که به همراه فرزندانش برای زندگی به امارات پناه برده است . علت این همه کینه توزی علیه وی چیست؟»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید