سعد حریری پس از سه سال اقامت در خارج به لبنان بازگشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سعد حريرى نخست وزیر اسبق لبنان پس از سه سال اقامت در خارج از کشور، روز جمعه 8-8-2014 به طور ناگهانی وارد بیروت پایتخت لبنان شد.

به گزارش خبرنگار العربیه در بیروت، نخست وزير اسبق لبنان پس از ورود به بيروت با تمام سلام، نخست وزیر کنونی اين كشور، ملاقات کرد.

حریری یکی از شخصیت های سياسی پرنفوذ در داخل وخارج لبنان و از رهبران برجسته سنی های این کشور به شمار می رود.

وی روز چهارشنبه در جده در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد که پادشاهی سعودی برای تقویت ارتش لبنان و حمايت از امنیت و استقلال این کشور، یک میلیارد دلار کمک مالی ارائه کرده است.

پس از ترور های مکرر شماری از شخصیت های سياسى لبنانى مخالف رژیم اسد طی سه سال گذشته که حزب الله و رژیم سوریه به دست داشتن در آن متهم شده ان و نیز به دليل مشكلات امنيتى لبنان، حریری سال 2011 این کشور ترک کرد.

سعد حریری در آخرین اظهار نظر خود در سعودی با انتقاد از حزب الله لبنان به دلیل مشارکت در جنگ علیه مخالفان دولت سوریه، گفت: "مشارکت حزب الله با اسد در سرکوب ملت سوریه یک جنایت است".

وی با مرتبط دانستن حوادث اخیر عرسال به مداخله حزب الله در جنگ داخلی سوریه، گفت: "حزب الله به دلیل دخالت مستقیم در بحران داخلی سوریه مسئول همه بحران های جاری در لبنان است.

حریری در مصاحبه خود از سهل انگاری جامعه بین الملل در براندازی رژیم اسد که منجر به رشد افراطگرایی در منطقه شد، به شدت انتقاد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید