اعدام تعدادی فلسطینی به اتهام همکاری با اسرائیل توسط حماس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه فلسطینی حماس اعلام کرد که شماری از فلسطینی ها را به اتهام همکاری با سربازان اسرائیلی هنگام جنگ در غزه، اعدام کرده است.

حماس کنترل نوار غزه را در دست دارد. این گروه و شماری دیگر از گروه های شبه نظامی فلسطینی، نزدیک به یک ماه با اسرائیل در غزه جنگیدند.

سایت المجد نزدیک به حماس پنجشنبه 7 آگوست، به نقل از یکی از اعضای دستگاه های امنیتی این گروه که خواسته نامش فاش نشود گزارش داد: «مزدوران دشمن پس از دستگیری شان در حالی که اقدام به دادن گزارش هایی درباره مقاومت و منازل شهروندان در مناطق مختلف نوار غزه می کردند، اعدام شدند.»

او افزود: «شماری از مزدوران در مناطق نبرد هنگام تلاششان برای گمراه کردن نیروهای مقاومت و خنثی کردن کمین های ایجاد شده توسط آن ها برای دشمن، اعدام شدند.»

جزئیاتی درباره اعدام شدگان منتشر نشده است.

منابع پزشکی می گویند که حملات اخیر اسرائیل به نوار غزه، به کشته شدن 1874 نفر انجامید که اکثر آن ها غیر نظامی هستند. اسرائیل هم می گوید که 64 تن از نظامیانش به علاوه سه غیر نظامی، در جریان این جنگ کشته شده اند.

تنش اخیر میان اسرائیل و فلسطینی ها، روز هشتم ژوئیه آغاز شد. دلیل این تنش پیدا شده جنازه سه جوان اسرائیلی بود که در کرانه باختری رود اردن ربوده شده بودند. اسرائیل گروه حماس را متهم به دست داشتن در این حادثه می کند.

در پی این حادثه شماری از شهرک نشینان اسرائیلی یک نوجوان فلسطینی را ربوده و او را زنده زنده سوزاندند. این وضعیت به افزایش تنش ها و دستگیری ده ها تن از اعضا و هواداران حماس در کرانه باختری رود اردن انجامید.

پس از آن پرتاب موشک و راکت از غزه به سمت اسرائیل آغاز شد که در پی آن جنگ میان دو طرف بالا گرفت.

اکنون اسرائیل و فلسطینی ها در آتش بسی 72 ساعته به سر می برند که صبح جمعه به پایان می پذیرد. سرنوشت آتش بس و تلاش ها برای تمدید آن هنوز مشخص نیست. مصر که میانجی مذاکرات میان اسرائیل و فلسطینی ها است، برای تمدید آتش بس تلاش می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید