آغاز مجدد درگیری‌ میان ارتش لبنان و گروه های مسلح در عرسال

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک منبع امنیتی لبنانی بامداد چهارشنبه 6-8-2014 به خبرگزاری رویترز گفته است که با وجود آرامش نسبی که شامگاه سه شنبه در مناطقه عرسال حاکم بود، ساعات اولیه صبح چهارشنبه درگیری‌ها میان ارتش لبنان و گروه های مسلح تندرو از سر گرفته شد.

بر پایه این گزارش به دنبال حمله شبه نظامیان مسلح به یک پایگاه نظامی متعلق به ارتش لبنان در عرسال، آتش بس 24 ساعته میان دوطرف عملا لغو شده و درگیری ها مجددا آغاز شد.

سه شنبه ارتش لبنان و شبه نظامیان اسلامگرایی که شهر مرزی عرسال را در اختیار دارند با یک آتش بس 24 ساعته موافقت کردند. آتش بس 24 ساعته از ساعت 7 عصر روز سه شنبه به وقت محلی برقرار شده تا میانجیان بتواند از سرنوشت 22 سرباز لبنان که مفقود شده اند، اطلاعاتی بدست آورند.

شهر عرسال روز شنبه گذشته به تصرف شبه نظامیان درآمد. تعدادی از روحانیون سنی در تلاش برای انجام ماموریت صلح آمیز در منطقه هستند.

به گفته شاهدان عینی با آغاز مجدد درگیری ها، بامداد روز چهارشنبه موج عظیمی از مردم عرسال منطقه را ترک کرده و به مناطق امن تری پناه می‌ برند، شمار زیادی از آوارگان سوری که برای در امان ماندن از درگیری های سوریه به مرزهای لبنان رفته‌اند نیز در این میان دیده می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید