مخالفت شدید حماس با پیش شرط "خلع سلاح مقاومت" در غزه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز چهارشنبه 6-8-2014 تاکید کرد که با پیشنهاد "خلع سلاح مقاومت" در نوار غزه که از سوی اسرائیل به عنوان پیش شرط برقراری آتش بس دائمی مطرح شده، به شدت مخالف است.

حملات هوایی و زمینی اسرائیل به نوار غزه که حدود یک ماه به طول انجامید، به کشته شدن 1875 فلسطینی منجر شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جنبش حماس با پیشنهاد اسرائیل مبنی بر "خلع سلاح مقاومت" در نوارغزه در ازای آتش بس دائمی و بازسازی این منطقه مخالفت کرد.

مقامات اسرائیلی در 2 روز گذشته در رسانه های این کشور از پیشنهاد خلع سلاح حماس به عنوان یکی از شرطهای آتش بس دائمی و فراگیر در نوارغزه سخن گفته اند.

"عزت الرشق" یکی از رهبران برجسته جنبش حماس که اکنون در قاهره به سر می برد، در این رابطه گفت: "ما به عنوان یک هیئت حاضر نیستم چنین پیشنهادی را بپذیریم. و چنانچه کسی گمان کند در جنگ پیروز شده و بتواند چنین شرطی را بر ما تحمیل کند سخت در اشتباه است. ملت فلسطین با مقاومت قهرمانانه خود در این نبرد پیروز شده است".

وی افزود:"موافقت اسرائیل با آتش بس و عقب نشینی آن از نوارغزه برای این است که این رژیم به بن بست رسید و علیرغم همه دردها، مقاومت ها، فداکاری ها، شکیبایی و صبر، باز تاکید می کنیم که ملت فلسطین حامی مقاومت است".

الرشق ارتکاب جنایت جنگی علیه غیر نظامیان را تنها دستاورد اسرائیل در جنگ غزه قلمداد کرد و گفت: " دشمن ما در این جنگ به اهداف خود دست نیافته و نخواهد یافت".

در همین حال اسماعیل هنیه، معاون رئيس دفتر سیاسی حماس در بیانیه ای تاکید کرد:" اهدافی که دشمن اشغالگر در میدان های جنگ و رویارویی نتوانست آنها را محقق سازد، نمی تواند در میدان سیاسی به آنها جامه عمل بپوشاند".

وی افزود:"هیئت ما در قاهره از پشتوانه ملتی متحد و مقاومتی دلیرانه با فداکاری های بزرگ، برخوردار است و این هیئت به خواسته های ما پایبند است و بر سر آنها سازش نخواهد کرد".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size