جنگنده های ارتش عراق بیمارستان فلوجه را بمباران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جنگنده های ارتش عراق شامگاه سه شنبه 5-8-2014 برای بیست وسومین بار بیمارستان مرکزی شهر فلوجه را هدف بمب های بشکه ای حاوی مواد منفجره قرار دادند.

به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از منابع پزشکی فلوجه، حمله شب گذشته جنگنده های ارتش عراق به کشته شدن یکی از کارکنان بیمارستان و زخمی شدن پنج تن دیگر منجر شد.

طبق این گزارش، انفجار مهیب بمب های بشکه ای به ویرانی بخش بزرگی از بیمارستان منجر شد.

دکتر احمد الشامی، رئیس تیم پزشکی مقیم در بیمارستان آموزشی فلوجه ، در تماس با العربیه نت گفت: "هدف قرار دادن بیمارستان اقدامی عمدی است که با هدف تخلیه شهر از پزشکان و دیگر کادرهای بیمارستان صورت می گیرد".

او افزود: "متاسفانه هفت ماه است که ما ندای کمک خواهی سر می دهیم. اما گوش شنوایی نه از داخل عراق و نه در سازمان های بین المللی نیست و حتی نمایندگان استان انبار گویا از هدف قرار دادن بیمارستان ها در این استان از سوی جنگنده های مالکی راضی هستند و هیچ اعتراضی نسبت به بمباران بیمارستان نکرده اند".

شامی با سرزنش نمایندگان استان انبار به خاطر چنین اقداماتی از سوی نیروهای مالکی، خواستار مداخله فوری وزارت بهداشت و درمان، پزشکان بدون مرز و سازمان صلیب سرخ جهانی برای جلوگیری از بمباران عمدی بیمارستان فلوجه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید