ائتلاف ملی مخالفان اسد خواستار حمایت شورای امنیت از پناهندگان سوری در لبنان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هادی البحره، رئیس ائتلاف ملی مخالفان اسد روز چهارشنبه 6-8-2014 در بیانیه ای از سازمان ملل متحد و شورای امنیت خواست تا امنیت و سلامتی پناهندگان سوری در لبنان را تضمین کنند.

البحره گفت: "برخلاف کسانی که برای بقای خود تلاش می کنند همه منطقه را به فتنه و آشوب بکشانند، ما به دنبال پیدا کردن راه حلی مناسب برای حفظ امنیت و سلامتی پناهندگان و جلوگیری از گسترش عملیات نظامی به داخل لبنان هستیم".

به گزارش سایت رسمی ائتلاف ملی مخالفان اسد، البحره، با ابراز نگرانی از شکست آتش بس 24 ساعته در منطقه "عرسال" و آغاز مجدد درگیری ها گفت: "ائتلاف ملی مخالفان سوری برای حفاظت از پناهندگان سوری، از طریق تماس با شخصیت های سیاسی معروف و موثر در لبنان، برای برقراری یک آتش بس دائمی در شهر "عرسال" تلاش خواهد کرد ".

رئیس ائتلاف ملی مخالفان سوری تاکید کرد: "ما از روز اول وقوع این رویدادها در شهر"عرسال" برای یافتن راه حلی مناسب با فرماندهان گردان های ارتش آزاد سوریه در اتاق عملیاتی ناحیه القلمون و همچنین شهرداری عرسال در ارتباط مستقیم بوده ایم".

البحره اظهار داشت: "ما از روز اول آغاز این بحران برای رسیدن به یک توافق کلی میان ارتش، نیروهای امنیتی لبنان و گروه های نظامی سوری مخالف اسد، به نتایج ملموسی رسیده بودیم وآتش بس نیز برای مدتی کوتاه برقرار شد. اما متاسفانه تلاش های ما برای برقراری آتش بس دائم با پرتاب چند راکت از مناطق خارج از عرسال به داخل این شهر، بی ثمر ماند و اوضاع منطقه با شروع درگیری بدتر شد".

رئیس ائتلاف ملی مخالفان سوری از واحد هماهنگی میان ارتش و مخالفان سوری در عرسال خواست تا با تهیه طرحی فوری برای ارسال کمک های انسانی به پناهندگان آسیب دیده در این منطقه عملا اقدام کند.

البحره در پایان گفت : "در زمینه درخواست کمک انسانی با برخی از کشورهای برادر و دوست مردم سوریه تماس گرفتیم و انتظار داریم که پاسخ آنها در این زمینه مثبت باشد".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید