سعودی مقررات ازدواج با زنان خارجی را سخت تر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مردان سعودی که قصد ازدواج با زنان خارجی را دارند، اکنون با مقررات سخت تری روبرو هستند.

به گزارش العربیه، روزنامه سعودی "مکه" روز سه شنبه 5 اوت 2014 به نقل از ژنرال آصف القریشی، رئیس پلیس مکه مکرمه خبر داد مردان سعودی که بخواهند با زنان خارجی ازدواج کنند باید از این پس درخواست خود را به مقامات دولتی تسلیم و موافقت آنها را بگیرند.

به گفته این مقام سعودی، متقاضیان ازدواج با زنان خارجی باید حداقل 25 سال سن داشته باشند، و مدارک آنها باید به تایید شهرداری محل زندگیشان رسیده باشد. القریشی گفت: "اگر متقاضی متاهل باشد، باید گزارش بیمارستان مبنی بر ناتوانی، بیماری و یا نازایی زن خود را نیز ارائه دهد."

رئیس پلیس مکه مکرمه گفت مردان مطلقه نیز تا شش ماه پس از طلاق نمی توانند درخواست ازدواج مجدد بدهند. او گفت که پلیس درخواست آنها را دریافت می کند و برای تایید به فرمانداریهای می فرستد.

این مقام گفت که بر اساس مقررات جدید مردان سعودی حق ازدواج با زنان تبعه پاکستان، بنگلادش، چاد و میانمار را ندارند. بر اساس آمار تایید نشده، هم اکنون 500 هزار زن تبعه این کشورها در پادشاهی سعودی زندگی می کنند.

منابع رسمی همچنین گفتند کشور مراکش هم برای ازدواج مردان سعودی با زنان این کشور مقررات ارائه عدم سوء پیشینه را وضع نموده است. این منابع می گویند که مقامات مراکشی از متقاضیان ازدواج می خواهند تا در صورت تاهل، رضایت زن اول را نیز ارائه دهند.

اما گزارش روزنامه "مکه" پرسشهای بسیاری را بدون پاسخ گذاشته است. برای مثال چرا فقط زنان تبعه چهار کشور از ازدواج با مردان سعودی منع شده اند، و آیا زنانی که هم اکنون در سعودی بسر می برند مورد نظر بوده اند، و یا این ممنوعیت برای تمامی زنان تبعه این کشورهاست. دیگر اینکه در اسلام مرد برای ازدواج مجدد نیازی به رضایت زن اول ندارد، و هیچ فاصله زمانی بین طلاق و ازدواج دوم مردان هم در نظر گرفته نشده است.

اخیرا رسانه های سعودی به نقل از توفیق السویلم، مدیر یک سازمان خیریه سعودی، پیشنهاد کردند تا مقررات ازدواج ساده شده و از میزان مهریه سنگین زنان کاسته شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید