داعش تصاویر غنایم گرفته شده از ارتش لبنان را منتشر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه داعش تصاویری را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد و ادعا نمود که آنها غنایمی است که از ارتش لبنان گرفته است. در یکی از این تصاویر خودرویی دیده می شود که بدنه اش با گل استتار شده است.

به دنبال تشدید درگیری ها بین گروه داعش و ارتش لبنان در شهر مرزی و استراتژیک عرسال، یک دختر خردسال کشته و 9 تن که 7 نفر آنها غیر نظامی هستند، زخمی شدند. بحران در منطقه با تشدید درگیری ها افزایش یافته است.

گزارشگر العربیه گفت گروه داعش به هیئت علمای اسلام که برای میانجیگری و حل بحران از بیروت به عرسال آمده بودند، حمله کرد و 5 تن از اعضای آن زخمی شدند. پس از آن شیخ سالم الرافعی رئیس هیئت مذکور با همراهانش بوسیله خودروی صلیب سرخ از منطقه خارج شدند.

پیش از این ، ارتش لبنان از روز گذشته حملات سنگینی را علیه آنچه گروه های تروریستی و تکفیری نامید، در چند محورآغاز کرد که منجر به کشته شدن ده ها تن و مفقود شدن دو تن دیگر گردید.

تمام سلام نخست وزیر لبنان در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد که دولت از ارتش کاملا حمایت می کند و تاکید کرد که هیچگونه سهل انگاری با گروه هایی که آنها را تروریست نامید نخواهد شد. وی افزود تنها راه حل موجود در مقابله برای شبه نظامیان، عقب نشینی آنها از عرسال و حومه آن و باز گشت این مناطق به ارگان های دولتی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید