ویدیو.. هنگامی که موشک های اسد بر سر مردم می ریزد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

روز یکشنبه3 آگوست، دستکم 32 نفر در بمباران دو شهر تحت کنترل مخالفان حکومت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، در شمال شرق و شرق دمشق کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رامی عبد الرحمن مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه در این باره گفته است: « دستکم 17 نفر از جمله یک کودک و یک زن در دو حمله هوایی جنگنده های ارژیم اسد به شهر دوما (شمال شرق دمشق) کشته شدند. در حالی که 15 نفر دیگر از جمله یک کودک و یک زن نیز در حمله هوایی به شهر کفربطنا (شرق دمشق) کشته دشدند.»

از سویی شوراهای محلی هماهنگ کننده اعتراض ها در سوریه اعلام کردند که حملات هوایی به دوما و کفر بطنا، بازارهای محلی و شلوغ را هدف قرار داد.

شهرهای دوما و کفر بطنا، در منطقه غوطه شرقی دمشق واقع هستند که یکی از مهم ترین پایگاه های مخالفان در محیط پایتخت به شمار می آید. این دو شهر نزدیک محله جوبر در شرق دمشق و شهر ملیحه در جنوب شرق پایتخت هستند که از چند ماه پیش، درگیری های سنگینی در آن ها میان مخالفان و نیروهای دولتی در جریان است.

نیروهای دولتی در اطراف محله جوبر که در کنترل مخالفان قرار دارد، مستقر هستند. مخالفان در تلاشند تا به سمت مناطق داخلی دمشق پیشروی کنند. این محله از آنجا که از طرف شرق به پایگاه مخالفان در محیط پایتخت متصل است و از غرب با میدان عباسیین، یکی از مهم ترین میدان های دمشق مرتبط است، از اهمیتی استراتژیک برخوردار است.

در شهر ملیحه هم که ورودی جنوبی غوطه شرقی است، درگیری ها میان مخالفان مسلح از یک سو و نیروهای دولتی و حزب الله لبنان از سوی دیگر در جریان است. نیروهای دولتی از ماه آوریل گذشته برای تصرف شهر تلاش می کنند.

شوراهای محلی هماهنگی اعتراض ها می گویند که این شهر در معرض حملات سنگین توپخانه ای قرار دارد و روز یکشنبه یک موشک زمین به زمین به محله های مسکونی آن اصابت کرد.

نیروهای دولتی از حدود یک سال پیش در تلاش هستند تا پایگاه های مخالفان را در حومه دمشق باز پس گیرند. مخالفان هر از چند گاهی محله های دمشق را هدف حملات خمپاره ای خود قرار می دهند.

در همین راستا دیده بان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه اعلام کرد که روز یکشنبه چند خمپاره به محوطه میدان امویین و محله کفر سوسه در نزدیکی دفتر نخست وزیری در دمشق اصابت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید