10 کشته و 34 زخمی در حمله مجدد اسرائیل به پناهگاه سازمان ملل درغزه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری رویترز، روز یکشنبه 3-8-2014 به نقل از شاهدان عینی و منابع پزشکی در غزه، از حمله مجدد جنگنده های اسرائیلی به یک مدرسه متعلق به سازمان ملل متحد در منطقه رفح واقع در نوار غزه خبر داده است.

طبق این گزارش10فلسطینی غیر نظامی در این حمله کشته و بیش از 34 تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش رویترز به نقل از شاهدان عینی، یک جنگنده اسرائیلی ظهر یکشنبه موشکی به سوی در ورودی مدرسه "انروا" سازمان ملل شلیک کرد که به کشته شدن 10غیر نظامی فلسطینی منجر شد.

در همين حال دكتر اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت غزه، در بيانيه اى اعلام كرد، شمار فلسطینی های غیر نظامی که یکشنبه در اثر حملات هوایی ارتش اسرائيل به غزه جانشان را از دست داده اند، به 34 تن رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت در غزه اعلام کرد حملات هوايى و زمينى و دريايى اسرائیل به نوار غزه تاکنون 1766 کشته و 9320 زخمی برجای گذاشته است.

اسرائیل تاکنون هیچ واکنشی نسبت به حمله مجدد ارتش این کشور به مدرسه سازمان ملل متحد در رفح از خود نشان نداده است.

بامداد پنجشنبه نیز ارتش اسرائیل مدرسه "انروا" متعلق به سازمان ملل را هدف آتش توپخانه خود قرار داده بود که در پی آن 17 کودک و زن فلسطینی کشته و 200 تن دیگر زخمی شدند.

حملات اسرائیل به پناهگاه های سازمان ملل با واکنش های تند بین المللی مواجه شد. بان کی مون دبیرکل سازمان ملل در بیانیه ای با محکوم کردن اقدام اسرائیل در گلوله باران مدرسه سازمان ملل در منطقه بیت حانون، آن را گستاخانه، شرم آور و غیر قابل توجیه توصیف کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید