کشته شدن 8 سرباز لبنانی در منطقه عرسال نزدیک مرز سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش لبنان بامداد یکشنبه 3-8-2014 از کشته شدن 8 سرباز و زخمی شدن شماری از نیروهای خود در درگیری با شبه نظامیان مسلح در شهرک عرسال و مناطق نزدیک به مرز سوریه خبر داد.

ارتش لبنان در بیانیه ای اعلام کرد واحدهای نظامی اش طی شب گذشته و صبح روز یکشنبه به عملیات نظامی علیه شبه نظامیان در منطقه مرزی عرسال ادامه داده است. این عملیات با هدف از بین بردن مراکز تجمع این افراد و قطع راه های ارتباطی آنها و در نهایت محاصره و منزوی کردنشان صورت می گیرد.

به گزارش العربیه به نقل از شاهدان عینی، درگیری میان شبه نظامیان و ارتش لبنان هنوز ادامه دارد و صدای شلیک گلوله و انفجار همچنان در شهر شنیده می شود.

طبق این گزارش در حالی که درگیری های خشونت آمیز میان شبه نظامیان مسلح وابسته به گروه النصره -شاخه سازمان القاعده در سوریه- و ارتش لبنان تا ساعات اولیه صبح یکشنبه ادامه یافت، اما همچنان تعدادی از شبه نظامیان در خیابان های شهر در حال پرسه زدن هستند.

این درگیری ها پس از دستگیری احمد جمعه یکی از رهبران گروه النصره در شهرک عرسال که اکثر ساکنان آن سنی های هوادار مخالفان حکومت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه هستند، آغاز شد. این منطقه، مرزهایی طولانی با منطقه قلمون سوریه دارد که در آن درگیری میان نیروهای دولتی سوریه و حزب الله لبنان از یک سو و مخالفان حکومت اسد از سوی دیگر در جریان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید