کشته شدن 6 نظامی ایرانی و 8 تن از حزب الله لبنان در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه روز شنبه 3-8-2014 اعلام کرد 6 نظامی ایرانی و 8 عضو گروه حزب الله لبنان در حمص به دست ارتش آزاد سوریه کشته شدند.

این افراد در یک پایگاه بازرسی در منطقه ای به نام "ام شرشوح" واقع در استان حمص، مورد حمله ارتش آزاد قرار گرفته و کشته شدند.

این اولین بار نیست که نیروهای نظامی ایران در سوریه کشته می شوند. 26 ماه می 2014 عبدالله اسکندری، یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران در درگیری‌های مسلحانه شهر دمشق کشته شد. عبد‌الله اسکندری یکی از فرماندهان نیروی زمینی سپاه و رئیس سابق "بنیاد شهید" استان فارس بوده است.

در حالی که مقامات حکومتی ایران ادعا دارند که در سوریه حضور نظامی ندارند، هر از چند گاهی شاهد اخبار کشته شدن نظامیان ایرانی در سوریه هستیم .

از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه٬ ده‌ها نیروی سپاه پاسداران در جنگ مسلحانه علیه مخالفان بشار اسد در این کشور کشته شدند. فرماندهان سپاه در دو سال اخیر بار‌ها به طور مستقیم و غیرمستقیم گزارش‌ها درباره حضور نظامی این نیرو در جنگ داخلی سوریه را تائید کرده‌اند.

دیدبان حقوق بشر سوریه، در گزارش دیگر از کشته شدن 7 تن از نیروهای اسد و حزب الله لبنان در منطقه الجبه در حومه دمشق به دست ارتش آزاد خبر داده است. طبق این گزارش چهار تن از 7 تن از اعضای حزب الله لبنان بوده اند.

این در حالی است که نیروهای اسد شامگاه شنبه منطقه عدرا در غوطه شرقی، الزبدانی، راس المعره و القلمون را به شدت بمباران کردند. در همین حال نیروهای ارتش اسد با توپخانه مناطق دوما و زملکا را گلوله باران کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size