نتانیاهو: برخی موشک های حماس ساخت ایران است..عملیات در غزه ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، ضمن تاکید بر ادامه عملیات علیه فعالان فلسطینی در غزه گفت که ایران نقش بزرگی در حمایت از حماس ایفا می کند و برخی از موشک های این گروه فلسطینی، ساخت ایران است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نتانیاهو که شامگاه شنبه 2 آگوست در کنفرانسی خبری در بیت المقدس سخن می گفت، تاکید کرد که اسرائیل پس از پایان «ماموریت ارتش» در منهدم کردن تونل ها در نوار غزه، آماده است به جنگ علیه فعالان فلسطینی در این منطقه ادامه دهد.

نتانیاهو ادامه داد: «پس از پایان عملیات منهدم کردن تونل ها، ارتش اسرائیل بر پایه نیازهای امنیتی ما فعالیت خواهد کرد و آن را تا زمان تامین امنیت کامل شهروندان اسرائیل ادامه خواهد داد.»

نخست وزیر اسرائیل همچنین جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) را به «پرداخت بهایی بالاتر از توانش» تهدید کرد در صورتی که به حملات خود به نوار غزه ادامه دهد.

نتانیاهو به خبرنگاران گفت: «ادامه آتش بار را نمی پذیریم. حماس باید بداند هر چقدر زمان هم بگذرد، بهایی بیش از توانش پرداخت خواهد کرد.»

او همچنین افزود که اسرائیل تا کنون موفق شده شبکه تونل های ایجاد شده توسط فعالان فلسطینی را در عمق نوار غزه، تخریب کند.

درباره موضوع هادار گولدن، نظامی اسرائیلی ناپدید شده در غزه، نتانیاهو گفت که اسرائیل، تمام تلاش خود را برای بازگرداندن او به خانواده اش، به کار خواهد بست.

اسرائیل حماس را به ربودن این نظامی متهم می کند.

نخست وزیر اسرائیل ادامه داد: «تروریسم مرز نمی شناسد. همه کشورها باید نگران امنیت خود از تروریسم حماس باشند.»

او از نقش ایالات متحده آمریکا در حمایت از اسرائیل و سخنان باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده در این باره، تمجید کرد.

در پاسخ به سوالی درباره نقش ایران در نوار غزه، نتانیاهو گفت: «ایران نقش بزرگی در حمایت از حماس ایفا می کند. برخی از موشک هایی که حماس در غزه در اختیار دارد، ساخت ایران است.»

از سویی نخست وزیر اسرائیل به این نکته اشاره کرد که ارتش اسرائیل تغییر موضع خواهد داد و طرحی جدید برای عملیات خود وضع خواهد کرد. او اما از جزئیات این طرح سخنی به میان نیاورد.
موشه یعلون وزیر دفاع اسرائیل نیز در این کنفرانس خبری بار دیگر تاکید کرد که حماس بهای فعالیت های خود را پرداخت خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید