داستان جوان ورزشکار مصری که به "جلاد" داعش تبدیل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

انتشار تصاویر یک جوان مصری عضو داعش بر روی صفحات شبکه های اجتماعی، که او را در کنار سرهای بریده نشان می دهد ، موجی از واکنش ها را میان کاربران مصری برانگیخت.

به گزارش العربیه این جوان مصری پیشتر در میان دوستان خود به عنوان یک ورزشکار شناخته می شد.


بر اساس گزارش خبرگزاری «ona» نام این جوان «اسلام» است که پس از پیوستن به داعش لقب ابو سلمه بن یکن بر خود گذاشته است. او هم اکنون به همراه گروه موسوم به « دولت اسلامی» یا همان داعش در شهر موصل زندگی می کند.

ابو سلمه (کنیه اسلام) بر روی صفحه توییتر خود عکسهایی از سرهای بریده ای را منتشر کرد که در قابلمه ای گذاشته شده اند. او بر روی این عکس کامنتی به لهجه مصری « لحمه راس» به معنی «کله پاچه» نوشته است.

پس از انتشار این تصاویر بسیاری از کاربران مصری کامنت های تندی علیه این جوان نوشتند. او پس از آن مجبور شد این عکس را حذف کند و حساب خود را خصوصی کند و تنها کسانی را که تایید کننده او هستند در حساب خود بپذیرد.

وی همچنین در کامنت های خود بارها از «فتح مصر» و «بازگشت اسلام» به این کشور بر اساس باورهای گروه داعش ، نوشته است.

دوستان اسلام «ابو سلمه بن یکن» در واکنش به اعمال تروریستی اسلام، تصاویر پیش از پیوستن این جوان به گروه تروریستی داعش را منتشر کردند.

سه تصویر منتشر شده یکی در سالن باشگاه، دیگری در کلاس درس و سومی با عینک آفتابی در حیاط دانشگاه او را نشان می دهد. این تصاویر گویای تغییرات شدیدی در روحیات و باورهای این جوان پس از تبدیل شدن به یک «جلاد» در گروه داعش است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید