اسرائیل: سرباز ناپدید شده در غزه کشته شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل بامداد یکشنبه 3 آگوست اعلام کرد هادار گولدن افسر ارتش اسرائیل که از روز جمعه در نوار غزه ناپدید شده بود، کشته شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در بیانیه ارتش اسرائیل آماده است: «یک کمیسیون ویژه به ریاست رئیس خاخام های نیروهای دفاع اسرائیل، مرگ افسر در نیروهای زمینی ارتش را اعلام کرد.»

پیشتر اسرائیل، نیروهای گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی حماس را به ربودن این نظامی اسرائیلی متهم کرده بود.

برپایه میانجی گری سازمان ملل متحد و آمریکا، قرار بود از صبح جمعه، آتش بس 72 ساعته ای میان اسرائیل و فلسطینی ها آغاز شود. اما 90 دقیقه پس از آغاز زمان آتش بس، اسرائیل در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل، اعلام کرد که نیروهای حماس با حمله به سربازان ارتش اسرائیل دو تن از آن ها را کشته و یک سرباز دیگر را ربوده اند. از این رو اسرائیل این آتش بس را تمام شده می داند و حملات خود را به غزه از سر می گیرد.

اما حماس با صدور بیانیه ای اعلام کرد که از نظامی اسرائیلی ناپدید شده، اطلاعی ندارد.

در این بیایه که به نام گردان های عزالدین قسام منتشر شده، آمده بود: «ما تماس با گروهی از مجاهدین را که دست به عملیات برای مقابله با پیشروی سربازان اسرائیلی زده اند، از دست داده ایم. به نظر می رسد که تمام اعضای این گروه از مجاهدان در بمباران اسرائیل به شهادت رسیده اند. احتمالا سرباز اسرائیلی ناپدید شده نیز در این بمباران کشته شده باشد. این گروه از مجاهدان هنگام درگیری این سرباز را به اسارت گرفته بودند.»

حماس سربازان اسرائیلی را متهم می کند که با ادامه پشروی خود، آتش بس 72 ساعته را نقض کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید