حماس: هیچ اطلاعی از سرباز ناپدید شده اسرائیلی نداریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گردان های عز الدین قسام، شاخه نظامی گروه فلسطینی حماس، بامداد شنبه 2-8-2014 در بیانیه ای اعلام کرد که هیچ اطلاعی از سرباز ناپدید شده اسرائیلی ندارد.

اسرائیل می گوید که این سرباز توسط نیروهای عزالدین قسام ربوده شده است.

در بیانیه گردان های عزالدین قسام آمده است: "ما گردان های قسام تا این لحظه هیچ گونه اطلاعی از وضعیت سرباز ناپدید شده اسرائیلی، محل نگهداری او یا شرایط ناپدید شدنش نداریم".

قسام در بیانیه خود افزوده است: " ما تماس با گروهی از مجاهدین را که دست به عملیات برای مقابله با پیشروی سربازان اسرائیلی زده اند، از دست داده ایم. به نظر می رسد که تمام اعضای این گروه از مجاهدان در بمباران اسرائیل به شهادت رسیده اند. احتمالا سرباز اسرائیلی ناپدید شده نیز در این بمباران کشته شده باشد. این گروه از مجاهدان هنگام درگیری این سرباز را به اسارت گرفته بودند."

جمعه گزارش شد که یک سرباز اسرائیلی توسط گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی حماس ربوده و دو سرباز دیگر کشته شدند. پس از این رویداد اسرائیل در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که آتش بس موقت 72 ساعته را پایان یافته می داند. این آتش بس با میانجی گری آمریکا و سازمان ملل، برپا شده بود. حماس می گوید که این عملیات در واکنش به نقض آتش بس توسط سربازان اسرائیلی صورت گرفته است.

ارتش اسرائیل ابتدا اعلام کرد: " احتمالا «تروریست ها» یک سرباز اسرائیلی را در منطقه رفح در جنوب نوار غزه به اسارت گرفته اند".

ارتش اسرائیل سپس در بیانیه ای نام "افسر ربوده شده»"را "هدار گودلن" 23 ساله اعلام کرد.

از سویی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا، از حماس و دیگر گروه های فلسطینی خواست برای پایان دادن به تنش با اسرائیل و دست یابی به راه حلی برای پایان دادن به بحران کنونی غزه، سرباز اسرائیلی را آزاد کنند.

اوباما در کنفرانسی خبری در واشنگتن گفت: "اگر در تلاش ها برای حل و فصل این بحران جدی باشند، باید سرباز اسرائیلی در نخستین فرصت ممکن بدون قید و شرط آزاد شود".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید