جنگنده های اسرائیل دانشگاه اسلامی غزه را بمباران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنگنده های اسرائیلی روز شنبه، 2-8-2014 یکی از ساختمان های دانشگاه اسلامی شهر غزه، را بمباران کردند .

دانشگاه اسلامی غزه (الجامعة الإسلامیة غزة)، در سال 1978 میلادی، توسط فلسطینی ها تأسیس، و بعدها به یکی از نمادهای فرهنگی و اسلامی در این شهر تبدیل شد.

به گزارش العربیه به نقل از شاهدان عینی، جنگنده های اسرائیل از نوع F16 بامداد شنبه یک ساختمان متعلق به دانشگاه اسلامی واقع در محله الرمال در جنوب غزه را با بمب های خود مورد هدف قرار دادند.

بر پایه این گزارش، این بمباران به نابودی بخش بزرگی از ساختمان دانشگاه منجر شد.اما به گفته اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین، این بمباران تلفات جانی دربر نداشته است.

شاهدان عینی می گویند ساختمان دانشگاه الازهر غزه که در مجاورت دانشگاه آزاد اسلامی واقع شده، نیز به شدت آسیب دیده است.

این اولین بار نیست که اسرائیل دانشگاه اسلامی غزه را هدف حملات خود قرار می دهد. در سال 2008 و 2009 نیز این دانشگاه توسط جنگنده های اسرائیل بمباران شده بود.

29 دسامبر 2008 میلادی و در سومین روز از حملات جنگنده های اسرائیل به نوار غزه، برخی تأسیسات کلیدی مربوط به گروه حماس، از ‌جمله دانشگاه اسلامی غزه مورد هدف قرار گرفت و بخشی بزرگی از ساختمان‌های آن ویران شد. دانشگاه اسلامی غزه از نمادهای فرهنگی جنبش حماس به شمار می آید.

گفته می شود که دانشگاه اسلامی غزه یکی از مراکز آموزشی مهم حمایت کننده از گروه حماس بوده‌ است و بسیاری از مسئولان این جنبش در آن تحصیل کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید