کشته شدن 5 سرباز اسرائیلی ساعاتی پیش از آغاز آتش بس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بامداد جمعه 1 آگوست، ارتش اسرائیل در بیانیه ای، از کشته شدن 5 تن از سربازانش در بخش اسرائیلی مرز با نوار غزه خبر داد. بدین ترتیب شمار کشته شدگان اسرائیلی از زمان آغاز حمله به نوار غزه در 8 ژوئیه، به 61 تن می رسد.

این اعلام ساعاتی پیش از آغاز آتش بس 72 ساعته ای صورت گرفته است که اسرائیل و فلسطینی ها بر سر آن به توافق رسیده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است: «کشته شدن پنج سرباز را هنگام هدف قرار گرفتنشان توسط یک خمپاره در حالی که به وظیفه خود در مرز با نوار غزه عمل می کردند، تایید می کنیم.»

از سویی، بامداد جمعه هشت فلسطینی از یک خانواده که در میان آن ها سه کودک و دو زن دیده می شوند، در نوار غزه کشته شدند. این حادثه در پی آن روی داد که ارتش اسرائیل منزل آن ها را در منطقه خان یونس در جنوب غزه، بمباران کرد.

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در این باره گفت: «پس از اصابت گلوله های تانک به منزل عبد الملک الفرا، او به همراه هفت تن دیگر از اعضای خانواده اش از جمله سه کودک و دو زن شهید شدند.»

او افزود که 10 تن دیگر از این خانواده زخمی شده اند که به بیمارستان های «اروپایی غزه» و «ناصر» منتقل شدند.

به گفته آقای القدره، با کشته شدن اعضای این خانواده، شماری فلسطینی هایی که از هشتم ژوئیه تا کنون در نوار غزه کشته شده اند، به 1451 نفر می رسد.

شاهدان عینی می گویند که منزل خانواده الفرا در معرض حمله سنگین توپخانه ای قرار گرفت که به ویران شدن منزل و آسیب دیدن منازل مجاور انجامید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید