پادشاه سعودی نسبت به تروریسم دولتی و غیر دولتی هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
6 دقيقه (Reading time)

ملک عبدالله بن عبد العزیز آل سعود، خادم حرمین شریفین طی سخنانی که از تلویزیون دولتی سعودی پخش شد، با اشاره به رویدادهای غزه، ضمن هشدار نسبت به گسترش تروریسم در منطقه از جمله تروریسم دولتی ، از جامعه بین المللی خواست به مسوولیت های خود در این زمینه عمل کند.

متن سخنان ملک عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود خطاب دو امت عرب و اسلامی و جامعه بین المللی:

بسم الله الرحمن الرحيم
والصلاة والسلام على من لا نبي بعده سيدنا محمد وعلى آله وصحبه أجمعين.
خواهران و برادران گرامی عرب و مسلمان
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته:

با قلبی مؤمن به گفته حق تعالی در کتابش: «واتقوا فتنة لا تصيبن الذين ظلموا منكم خاصة واعلموا أن الله شديد العقاب» (و از فتنه‏اى كه تنها به ستمكاران شما نمى‏رسد بترسيد و بدانيد كه خدا سخت‏كيفر است. ) ، ونیز گفته خداوند جل جلاله : «والفتنة أشدُ من القتل» (فتنه از قتل بدتر است). می گویم که این فتنه زمینه مناسبی در دو جهان عرب و اسلام برای خود یافته است. غرض ورزانی که کینه امت ما را در دل دارند توانستند همه زمینه ها را برای آن (فتنه) مهیا سازند تا جایی که گمان کرد که توان یافته و قدرت گرفته است از این رو خراب کاری و ترور را در جهان آغاز کرده، هرچه بیشتر در باطل غرق شده و گفته خدواند جبار مقتدر را که می گوید: «بل نقذف بالحق على الباطل فيدمغه فإذا هو زاهق» (بلكه حق را بر باطل فرو مى‏افكنيم، پس آن را در هم مى‏شكند، و بناگاه آن نابود مى‏گردد.) نادیده گرفته است.

آنچه که تروریست ها به نام دین به آن دست می زنند، جان هایی که خدواند حرمت آنها را نگه داشته می گیرند و سپس تصاویر اجساد مثله شده کشته شدگان را با افتخار منتشر می کنند، شرم آور و ننگ آور است. همه این اعمال به نام دین صورت می گیرد در حالی که دین با این رفتارها مخالف است . آنها چهره زیبا و انسانی اسلام را زشت نشان داده اند، در نتیجه اعمال، رفتار، طغیان و جنایت های خود انواع صفات زشت را به اسلام چسبانده اند، بطوریکه هر آنکه اطلاعی از حقیقت اسلام نداشته باشد چنین گمان می کند که هر آنچه از این خیانتکاران سر می زند بازگو کننده رسالت پیامبر رحمت صلى الله عليه و سلم است که خدواند در کتابش درباره مقام وی فرموده: «وما أرسلناك إلا رحمة للعالمين .» (و تو را جز رحمتى براى جهانيان نفرستاديم.)

از سرزمین وحی و خواستگاه رسالت اسلام محمدی (ص) رهبران و علمای امت اسلامی را دعوت می کنم تا وظیفه خود در برابر کسانی که تلاش می کنند اسلام واقعی را بربایند و با افراط گرایی، نفرت و تروریسیم چهره واقعی این دین مبین را مخدوش کنند، بایستند و از بیان سخن حق هراسی از هیچ سرزنش کننده ای نداشته باشند.

امت اسلامی ما در حال گذر از یک مرحله تاریخی بحرانی است و تاریخ علیه کسانی که با راه اندازی فتنه به منظور ایجاد تفرقه میان امت و لکه دار کردن چهره واقعی اسلام ناب به ابزاری برای دشمنان تبدیل شده اند، گواهی خواهد داد.

علاوه بر همه این مشکلات، ما شاهد ریخته شدن خون برادرانمان و قتل عام دسته جمعی آنها در فلسطین هستیم. قتل عامی که هیچکس از آن مستثنی نمی شود و جنایت های ضد بشری که به هیچ نوع تعهدی اخلاقی یا انسانی پایبند نیست. امروز ترویسیم در شکل های مختلفی عرضه اندام کرده، گاهی از سوی گروه ها و سازمان ها افراطی یا دولت ها که خطر آنها با توجه به امکاناتی که دارند، به مراتب بیشتر است.

همه اینها روبروی دیدگان جامعه بین الملل و همه نهادها و سازمان های آن از جمله سازمان های حقوق بشری روی می دهد. اما جامعه بین الملل درحالی که شاهد همه این رویدادها در منطقه است هنوز سکوت کرده، و گویی نسبت به آنچه اتفاق می افتد بی تفاوت است. سکوت جامعه بین الملل در برابر این حوادث هیچ توجیهی ندارد. غافل از اینکه این سکوت به ظهور نسلی منجر خواهد شد که جز خشونت به هیچ چیز دیگری اعتقاد ندارد. نسلی که به صلح یا گفت و گوی تمدن ها ایمان ندارد، بلکه به برخورد تمدن ها ایمان خواهد آورد.

هنگامی که ما با هدف هماهنگی مطلوب میان کشورها برای مبارزه مشترک با تروریسم پیشنهاد تاسیس چنین مرکزی (مبارزه با تروریسم) را داده بودیم در آغاز بسیاری از دعوت ما ابراز خرسندی کرده و پیشنهاد را تایید کردند. اما بعدها به دلیل عدم تعامل و همکاری جامعه بین الملل نتوانستیم به آرزویمان برای تاسیس چنین مرکزی جامه عمل بپوشانیم.

اینک به همه کسانی که پیشتر در عمل به مسولیت های تاریخیشان علیه تروریسم به خاطر منافع زودگذر یا داشتن طرح های مشکوک، کوتاهی کرده و امروز نیز کوتاهی می کنند، می گویم که فردا خود شما نخستین قربانیان تروریسم خواهید بود . تو گویی که آنها از تجارب گذشته نزدیک که کسی از آن در امان نبود، هیچ درسی نگرفته اند.

خداوندا گواه باش که من ابلاغ کردم .. خداوندا گواه باش که من ابلاغ کردم «وسيعلمُ الذين ظلموا أي منقلبٍ ينقلبون» (كسانى كه ستم كرده‏اند به زودى خواهند دانست به كدام بازگشتگاه برخواهند گشت.)

والسلام عليكم ورحمة الله وبركاته .

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید